Erzurum Saç Ekim Merkezi

Erzurum-sac-ekim-merkezi.jpg

Erzurum saç ekim merkezi, 05321550176

Türkiye’nin en iyi saç ekim hizmetlerini sunan Meditürk’e hoş geldiniz! Sizi, İstanbul ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalarımıza sunduğumuz ücretsiz saç analizi hizmetinden istifade etmeye davet ediyoruz. Yanıltıcı olmamak için şimdilik İstanbul ve Antalya şehirleri dışında hizmet sunmadığımızı baştan belirtelim. Ancak, Erzurum saç ekim merkezi aramanızda tatmin edici bir klinik bulamazsanız acele etmek yerine nitelikli en iyi saç ekimi sonuçları için bizi mutlaka tanıyın!

Ucuz Saç Ekimi 2

İstanbul’daki kliniğimiz VIP transfer+konaklama+saç ekimi fiyatları gibi hizmetleri kapsayan teklifler sunarak prosedürü sizin adınıza planlayıp kolaylaştırmaktadır.

Alopesi yani dökülme nedir?

Saç dökülmesi sadece kafa derinizi veya tüm vücudunuzu etkileyebilir; geçici veya kalıcı olabilir. Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. En önemli nedenlerinden biri genetik saç dökülmesidir. Bunun dışındaki diğer faktörler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hormonal değişiklikler
 • Tıbbi durumlar
 • Düzensiz ve sağlıksız beslenme
 • Ani kayıplar ve üzüntüler
 • Stres ve sıkıntılar
 • Aşırı kilo alımı ve kaybı
 • Guatr ve tiroit benzeri hastalıklarda kullanılan ilaçlar
 • Kemoterapi ve radyoterapi gibi hastalıklarda kullanılan ilaçlar

Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesinin farklı türleri vardır. Androgenetik alopesi dediğimiz en yaygın erkek tipi saç dökülmesidir ve erkeklerin %90’ında görülen saç dökülmesi türüdür. Bu dökülme tiplerinin de kendi aralarında alt tipleri bulunmaktadır. Saçkıran olarak bilinen bir dökülme türü olan Alopecia Areata, lokal dökülme dediğimiz bir dökülme şeklidir.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, vücudun “donör bölge” olarak tarife ettiğimiz bir bölgesinden alınan saç köklerinin “alıcı bölge” olarak tarif ettiğimiz saçsız veya az saçlı bölgesine taşınmasını sağlayan cerrahi tekniğin genel adıdır. Cerrah genellikle başın arkasından veya yanından öne veya üst bölgeye nakil işlemi gerçekleştirirler.

Saç dökülmesi çoğu insan için huzursuzluk yaratabilir ve bu sorunu kökünden çözmek için saç ekimi ameliyatı en yaygın olan işlemdir. En etkili bu prosedür minimal cerrahi müdahaleyle gerçekleştirilirken saç ekimi, saçlarını çeşitli hastalıklar nedeniyle kaybeden veya yara izi olan kişiler tarafından da güvenle seçilebilir. Saç analizi sonucuna bağlı olarak bu işlemden hem kadınlar, hem de erkekler yararlanabilir.

Ünlülerin hizmet aldığı bir saç ekim merkezi!

Erzurum saç ekim merkezi için başvuran hastalarımıza uyguladığımız teknikler

Saç ekiminde kullanılan birden fazla teknik vardır. Erzurum saç ekim merkezi için bize ulaşan hasta adaylarımıza bu yöntemler hakkındaki özet bilgileri şu şekilde aktarabiliriz.

FUT saç ekimi

FUT tekniği ile ilk olarak enseden yaklaşık yarım cm genişliğinde ve 10 cm uzunluğunda ince bir deri parçası kesilir. Deri kısmındaki saç kökleri alınarak ekim yapılacak bölgeye nakledilir. Şerit hasadı, nispeten kısa uzunluklarda bile tipik olarak bir hastanın saçıyla kaplı donör alanda ince, doğrusal bir yara izi bırakır. Geliştirilen ilk saç ekim yöntemi olarak artık kadın saç ekimi dışında çok kullanılmamaktadır. İyileşme süresi yaklaşık 2 haftadır ve dikişlerin tıbbi personel tarafından alınmasını gerektirir veya subkütiküler sütürleme yapılabilir. Ağrılı olması ve iyileşme süresinin uzun olması da tercih edilmeme nedenleri arasındadır.

FUE saç ekimi

Saç ekimi ilk günlerinden bu yana çok uzun bir yol kat etti, ancak saç ekimi kapsamında bugün dünya çapında uygulanan teknikler 1990’ların ortalarına kadar sunulmuyordu. Doksanlı yıllarda FUT prosedürü ile sunulan saç ekimleri 2000’li yıllardan itibaren yaygınlaşan FUE yöntemi ile daha güvenli olmaya başladı. FUE yöntemi bugün en kaliteli saç ekim prosedürü olarak görülmeye devam ediyor.

Günümüzde saç dökülmesi yaşayan kişilere, saç restorasyonunda altın standart olan FUE tekniği ile doğal görünümlü saçlar sağlanabilmektedir. Normal ve safir şeklinde ikiye ve hatta yeni gelişmelerle alt yöntemlere ayrılabilmektedir. Erzurum saç ekim merkezi talepleri için de hizmet sunan Meditürk Klinik, tüm FUE saç ekimi işlemlerini İstanbul Anadolu yakasındaki merkezinde güvenle gerçekleştiriyor.

FUE yöntemi ile saç kökleri ince uçlar sayesinde minimal disrotasyon ile tek tek toplanır. Her bir foliküler ünitenin uzunluğuna bağlı olarak belirli çapta iğneler kullanılması önemlidir. Foliküler ünite greftleri varsa 3-4-5 saç teli ve 1.0 mm çapında iğneler kullanılır. İğnelerin keskinliği ve her hasta için tek kullanımlık olması önemli faktörlerdir. Bir diğer önemli faktör, herhangi bir foliküler hasarı önlemek için saç köklerini nazikçe çıkarmaktır. Tüm bu aşamalar her hastanın durumuna göre özel olarak tasarlanır ve ameliyattan önce doktor tarafından planlanır.

Kanalların Açılması: Klasik FUE yönteminde kanalların açılması sırasında metal (çelik) slotlar kullanılır. Günümüzde çok daha pürüzsüz ve keskin olan safir bıçaklar kullanılmaktadır. Saç köklerinin açılması için safir uçlarla doğal saç ekim açısı ve yönü çok daha kolay belirlenebilmektedir. Kanal açılır ve saçın yönü oluşturulurken saçın cilde göre açısı ekim aşamasında dikkate alınması gereken bir faktördür. Safir uç kullanımı ile kanallar açıldıktan sonra daha hızlı iyileşme görülür.

Saç köklerinin kalınlığına bağlı olarak her hasta için birkaç farklı uç yeterlidir. Yine, her bir ucun sadece bir hasta için kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Saç köklerinin ekimi: Saç köklerinin ekimi olan son aşama; doğru yerleşimi sağlayan yönlerde oluşturulan kesilere özel solüsyonda tutulan köklerin tek tek 40-45 derecelik açıyla ekilmesi işlemidir.

Alt FUE yöntemleri

Erzurum saç ekim merkezi için ulaşan hastalarımız bu teknikten yararlanabilir; çünkü FUE tekniğinin saç ekiminde kullanılmasının temel artısı iz bırakmaması ve iyileşme süresinin daha kısıtlı olmasıdır. FUE tekniğinde kullanılan klinik araçlardaki gelişmelerin bir sonucu olarak görevlerin başarısı da aynı şekilde gelişmiştir. FUE tekniği çok çeşitli araçlarla yapılabilmektedir. Bunun bir sonucu olarak, strateji birkaç farklı adla bilinir:

 • Klasik FUE (mikromotorlar aracılığıyla)
 • Robotik FUE
 • Safir FUE (Safir bıçaklarla yapılan FUE)
 • DHI tekniği (aslında choi implanter ile yapılan FUE tekniğidir)

Safir FUE Saç Ekimi

En güncel ve yaygın olarak kullanılan FUE yöntemi, safir bıçaklı hedefe yönelik enstrümanların kullanımıyla daha başarılı hale geldi. Saç ekiminde, donör bölgeden saç kökleri alınmadan ve ekim için alıcı alanlar oluşturulmadan önce önemli bölgelere lokal anestezi uygulanır. Erzurum saç ekim merkezi için başvuran tüm hastalarımıza gönül rahatlığıyla şunu söyleyebiliriz: son teknoloji anestezi cihaz ve ürünleri kullanarak, iğnesiz enjektörlerle neredeyse ağrısız saç ekimi gerçekleştirmek mümkündür.

İğnesiz sedasyonun geleneksel iğne uygulamalarına güçlü bir şekilde kontrast oluşturması için daha sınırlı bir süre gerekir. Bu nedenle anestezi uzmanları iğnesiz enjektörlerle uygulama yaptığında hastalar kendilerini daha iyi hissederler. İnfüzyona bağlı acıdankorkan ve saç ekimi konusunda kararsız kalan kişiler, bu yeni lokal anestezik uygulaması sayesinde artık etkili bir şekilde çalışabilecekler.

FUE tekniğinin avantajları nelerdir?

Bugün saç ekimi prosedürlerinin belki 3’te 2’sinde uygulanan FUE saç ekimi yönteminin avantajlarını Erzurum saç ekim merkezi için başvuran hastalarımıza şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Orta ila şiddetli saç dökülmesinin tedavisi için kalıcı bir çözümdür.
 • Uygulama sonrası hiçbir dış yara izi bırakmadan hastaları minimum düzeyde rahatsızlıkla normal hayata döndürmeyi amaçlayan bir tekniktir.
 • FUE saç ekimi yöntemi hastalara daha hızlı iyileşme süreleri sunar. Avantajlı bir şekilde günlük programlarına geri dönebilirler ve teknikten bir gün sonra seyahat edebilirler.
 • Saç ekimi daha muntazam ve daha sık bir görünüm kazandırabilir.
 • Doğru aktivite planı ile herhangi bir hasar yaratmadan iyileşme pratik şekilde sağlanır.
 • Doğru ekim ile %90 ve üzerinde greft sağ kalımı garanti edilebilir.

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (3)

DHİ saç ekimi

Direct hair implant (doğrudan saç ekimi) kelimelerinin kısaltması olan DHİ saç ekimi, kanal açmadan ekim yapılmasına izin verdiği için kritik faydaları olan bir saç ekim yöntemidir. DHI, aynı anda saçın alınıp yerleştirilmesine imkan tanıyarak zamandan tasarruf sağlar. Yara izi, giriş noktası veya birleştirme gerektirmeyen bir yöntemdir. Saç ekimi sırasında kanal açılmadığı için hastada oluşabilecek akıntıyı sınırlar. Choi saç ekimi, kalem saç ekimi olarak da bilinir. DHI ile saç ekimi, farklı yöntemlere göre daha fazla dikkat ve özen gerektirir. DHI yöntemi, saç ekiminin kafayı tıraş etmeden yapılmasını sağlar. Saç kökleri, ekstraksiyon etkileşiminden yaklaşık 1-2 dakika sonra ekilir, böylece çok kısa bir süre vücut dışında kalırlar. Hastanın saç derisinde saçsız bölgeler varsa saç telleri arasında ekim yapmak daha kolaydır. Özellikle ekilecek bölge geniş olmadığında, daha yüksek bir saç kalınlığı elde etmek mümkündür. Erzurum saç ekim merkezi için başvuran hastalarımıza bu saç ekimini de detaylı bir şekilde sunabiliyoruz!

Tıraşsız saç ekimi

Tıraşsız saç ekimi özellikle kadınların tercih ettiği bir saç ekim yöntemidir. Kadın hastaların saçları genellikle uzun olduğu için tamamen tıraş edilmesini istemeyebilirler. Bu nedenle ekim yapılan bölge tıraş edilmeden saç ekimi yapılır. Bazen erkekler tıraş olmak istemediğinde bu bölgesel saç ekimi yöntemi uygulanmaktadır. Burada şunu belirtmek gerekir; tıraşsız saçların bakımı tıraş olmaktan daha zor olabilir. Bu nedenle saç ekimi öncesinde bunu dikkate katmak gerekbilir. Yine belirtmekte fayda var; tıraşsız saç ekiminde traşlı saç ekimine göre daha az greft uygulanır.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç ekimi için saç dökülmesi olan bölgeye transfer edilen saçlar özel olarak seçilir. Bu seçilen saç kökleri, saç dökülmesini önlemek için dirençli donör bölgeden seçilir. Buraya eklenen saçın dökülme şansı neredeyse sıfırdır. Daha doğrusu alopesi ile değil de hepimizde normal olarak görünen günlük saç dökülmesi şeklinde bir kayıp söz konusudur ve bu saçların yerine yenisi gelir. Bu nedenle, greft uygulaması etkin bir şekilde yapılırsa, yeri değiştirilen saç köklerinde herhangi bir eksiklik olmayacaktır. FUE saç ekimi sonrası kelleşme sorunu yoktur.

Saç ekiminin riskleri nelerdir?

Saç ekimi tüm tıbbi müdahalelerde olduğu gibi uygun koşullarda yapılmadığında bazı riskler taşımaktadır. Bununla birlikte, saç ekimi deneyimli bir cerrah ve uzman sağlık ekibi tarafından hijyenik bir ortamda yapıldığında komplikasyonları çok nadirdir. Saç ekiminden kaynaklanan yan etkiler genellikle küçüktür ve birkaç hafta içinde düzelir.

Bu riskler şunlar olabilir:

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Kafa derisinin şişmesi
 • Göz çevresinde morarma
 • Kafa derisinin tedavi edilen bölgelerinde uyuşma veya hissizlik
 • Kaşıntı
 • Folikülit olarak bilinen saç köklerinin iltihabı veya enfeksiyonu
 • Şok kaybı veya yeniden konumlandırılan saçın beklenmedik ancak genellikle geçici kaybı
 • Doğal olmayan saç tutamları

Saç ekimi adımları

Meditürk olarak ücretsiz saç analizi sonrası şu adımlarla işlem yapıyoruz:

 • Konsültasyon: Doktor analiz sonrasıhastanın operasyon planını oluşturur ve saç çizgisi planını yapar.
 • Hazırlık: Sisteme girişte hastanın aktivite bölgesine sanitasyon ve sedasyon teknikleri uygulanır.
 • Ekstraksiyon: Hastanın katkıda bulunan bölgesinden saç grefti alımı yapılır.
 • Kanal açma: Saç ekim hattının belirlenmesi ve bu bölgede doğal saç çıkış yönüne uygun kanalların açılması işlemi gerçekleştirilir.
 • Ekim veya transplantasyon: Greftler, saç başlığına doğru noktalarda yararlanan bölgelere yerleştirilir.

Erzurum saç ekim merkezi için gelen hastalarımız açısından saç ekimi sonrası süreç

Saç ekimi sonrası transfer ve konaklama hizmetini bir paket dahilinde sunabiliyoruz! Bu hizmetlerden istifade etmiyorsanız, Erzurum saç ekim merkezi için gelen hastalarımıza prosedür günü bir yakınının eşlik etmesini mutlaka tavsiye ediyoruz. Bu aşama, taşınan bölge için pansuman ve operasyon bölgesinin hızlı toparlanması için PeRePe uygulamalarını kapsayabilir. Saça 2 gün dokunulmadıktan sonra 15 gün boyunca yıkama işlemi yapılır. Bu süre boyunca, her iki bölge de hassas olacağından, yıkama döngüsüne özen göstermek çok önemlidir. Ekim yapılan bölge güneşten korunmalıdır ve tıbbi işlemden iki gün sonra şampuanlanmalıdır.

Erzurum saç ekim merkezi için salt ucuz saç ekimi odaklı bakmak yerine aşağıdakine benzer soruların cevaplarını ve hangi yöntemin uygulanacağını mutlaka sorup detaylandırın.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

İşlemler çoğunlukla, 2-6 saat arasında tamamlanır. İncelen üst bölge çok genişse tedaviyi bitirmek için birkaç seans gerekebilir.

Saç ekiminin başarısı nedir?

En son saç ekimi yöntemleri ile kısa sürede iyileşme sağlanır. Kişide madde kullanımı veya ciddi bir tıbbi sorun yoksa ve saç kırılmasının olumsuz etkilerini yaşamıyorsa ekim sonrası tüm yönergelere uyan kişilerde başarı oranı %90 ve üzeridir. Saç gelişimi, ekimden üç ay sonra %30 civarındadır. 6. ay bittiğinde saçın %60’lar düzeyinde çıktığı görülür. Bir yıl tamamlandığında ise ekilen saçların tamamı uzamış olur.

Erzurum Saç Ekim Merkezi (2)Erzurum Saç Ekim Merkezi (1)

Erzurum saç ekim merkezi için Meditürk!

Erzurum saç ekim merkezi için başvuran tüm hastalarımızı kliniğimize ücretsiz saç analizi için gelmeye, saç ekimi yaptıran hastalarımızla görüşmeye ve en iyi saç ekimi işlemi için davet ediyoruz! Alanya ve İstanbul Anadolu yakası saç ekim merkezi Meditürk ile sorunsuz saç ekimi deneyimi için WhatsApp üzerinden ulaşın!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021