Erkek Saç Ekimi

Erkek-Sac-Ekimi.jpg

Erkek Saç Ekimi

Erkek saç ekimi ihtiyacınızı belirlemek ve saç ekimi düşünüyorsanız sizi bekleyen prosedürleri paylaşmak için Meditürk burada!

Saçınızı Kaybettiğinizden Endişeleniyor musunuz?

Bireylerin saçları yaşam döngülerinde farklı aşamalardan geçerken, bu süreçte normalde saçımızdan günde yaklaşık 100 saç tel dökülür. Bununla birlikte, belirli bir süre boyunca günde ortalama 100 saç telinden fazlasını kaybetmeye başladığınızda, saçın doğal yaşam döngüsü saç dökülmesine dönüşür ve erkek saç ekimi zaruri hale gelir. Saç dökülmesi yavaş veya hızlı olabilir. Saçınızı ne zaman kaybettiğinizi bilmek önemli bir adım olabilir.

Bazı erkekler çok geç olana kadar farkına varmazlar ve tüm saçlarını kaybederler, bu da tedavinin zor olabileceği anlamına gelir. Saç dökülmesini durdurmak için çeşitli yağlar, şampuanlar ve takviye gıdalar önerilmektedir. Ancak bu yöntemler saç dökülmesine karşı kalıcı ve etkili sonuçlar vermemekte. Çünkü bu gibi takviyeler saç dökülmelerinin ilk evrelerinde faydalı olabilirken ileri seviyede olan saç dökülmelerinde beklenen etkiyi veremeyebilir. Bu durumda erkek saç ekimi sizler için oldukça uygun olacaktır. Bu aşamaya gelmeden önce, saçınızın dökülüp dökülmediğini test etmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler şunlardır: 

En İyi Saç Ekimi

  • Başınızın 3 farklı bölgesinde 40-60 tüyü nazikçe çekin. 10’dan fazla tüy çekerseniz, bu saç dökülmesinin bir işareti olabilir.
  • Saçınızı taradıktan sonra fırçadaki veya yerdeki tüyleri bir torbada toplayın. Bunu 14 gün boyunca yapın. 14 gün boyunca topladığınız ortalama saç sayısı günde 100 saç telinden fazlaysa bu da saç dökülmesinin bir işareti olabilir. 

Bazen eski fotoğraflarınıza bakarken saçlarınızın döküldüğünü fark edebilirsiniz. Bu durumda, muhtemelen yavaş yavaş meydana gelen daha az belirgin saç dökülmesi yaşıyorsunuzdur. 

Saç dökülmesinden endişe duyan erkekler için size yardımcı olacak birçok farklı tedavi var. İki ana soru üzerinde düşünmeniz gerekir: 

  • Daha fazla saç dökülmesini nasıl durdurabilirim?
  • Kafamın tamamen kel bölgelerindeki saçları geri istiyor muyum?

Eğer bu sorulara yanıtlarınız evet ise artık saç dökülmesi veya kellik konusunda adım atmanın vakti gelmiş demektir.

Saç Ekimi Yan Etkiler

Erkek Saç Ekimi Nedir?

Erkek tipi kellik için en etkili çözüm, erkek bireyin mevcut saçlarının korunmasına yönelik tıbbi tedavide kaybedilen köklerin yerine konmasını sağlayan saç ekimi ameliyatıdır. Mevcut birkaç saç ekimi tekniği vardır, ancak bunların tümü, başın bir bölgesinden (DHT’ye dirençli donör alan) saçın kellik alanına taşınmasını içerir. Erkek tipi kellikten mustarip erkeklerin tipik olarak başın yanlarında veya arkasında asla dökülmeyen saçları vardır. Bu donör saç, başın saçsız alanlarını yeniden doldurmak için kullanılır. Doğru yapıldığında ekilen saçlar süresiz olarak yerinde kalmalıdır, bu da saç ekimini erkek tipi kelliğe kalıcı bir çözüm haline getirir. Saç ekimi cerrahisinde uzmanlaşmış yetenekli bir cerrah, saçları çevredeki alanla doğal bir şekilde karışacak ve hastanın doğal saç çizgisine ve saç yoğunluğuna uyacak şekilde ekebilecektir.

Erkek Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekimi onlarca yıldır uygulanmaktadır, ancak transplant cerrahisinde yer alan teknikler, son yıllarda erkek tipi kellik için daha doğal ve etkili bir tedavi haline getirmek için gelişmiştir. Dr. Griffin, bir hasta için hangi prosedürün en iyi olduğuna karar verecektir. Çoğu zaman FUE, daha az yara izi bırakma ve daha fazla greft toplama yeteneği nedeniyle yapılır. Mükemmel kapsama alanı, yoğunluk ve kozmetik olarak doğal bir sonuç elde etmek için çalışıyoruz. Bazı durumlarda, greftler arasındaki küçük boşlukları doldurmak için ikinci bir prosedür gerekir. Bu genellikle hasta tarafından istenirse 1 yıl sonra yapılabilir. Greftler ameliyattan 3-4 ay sonra büyümeye başlar ve nihai sonuç işlemden 9-12 ay sonra ortaya çıkar.

Saç ekiminde en yaygın olarak kullanılan teknikler, her ikisi de ekim için foliküler ünitelerle sonuçlanan şerit toplama ve foliküler ünite eksizyonunu (FUE) içerir.

DHİ saç ekimi fiyatları

Erkek Saç Ekimi Sonrası İyileşme Dönemi

Saç ekimi sonrası iyileşme süresi, saç köklerinin alınması için kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterecektir. Dr. Griffin, donör ve nakil bölgelerinde kanamayı ve kazara yaralanmayı önlemek için hastalarına bir hafta boyunca egzersiz ve yorucu faaliyetlerden kaçınmasını önerir. Hastalar saç ekimini takiben birkaç gün boyunca kafa derisi bölgesini hassas veya hassas bulabilirler ki bu normaldir ve bir hafta içinde dağılması gerekir. Bazı durumlarda ameliyattan birkaç gün sonra alında ve göz çevresinde geçici şişlikler meydana gelebilir.

Hastalar genellikle saç ekimi ameliyatı sonrası iyileşme için 1 hafta planlamalıdır. Yeni ekilen foliküllerde kabuklanma meydana gelecektir ve hastaların ameliyat sonrası verilen talimatlara uyması önemlidir. Hastalar bunu bir şapka veya atkı ile gizleyebilirler. İyileşme sırasında renk değişikliği insidansını azaltmak için, işlemi takip eden haftalar ve aylar boyunca bölgeyi güneşten korumak önemlidir. Alan iyileştikten sonra, saç derisini korumak için güneş kremi uygulanabilir veya açık havada bir şapka takılabilir.

Erkek Saç Ekiminde Beklenen Sonuçlar

Ameliyattan sonra ekilen saçlar genellikle iki ila üç hafta içinde dökülür ve yeni foliküllerden yeni saçlar birkaç ay içinde çıkmaya başlar. Saç ekimi geçiren hastaların çoğu, ameliyattan sonraki altı ila dokuz ay içinde yeni saç büyümesinin yaklaşık %60’ını deneyimleyecek ve 9 ila 12 ay sonra prosedürün tam etkisi görülecektir. Saç ekiminin sonuçları kalıcıdır, ancak istenen sonuçlara ulaşmak için birkaç seans gerekebilir.

Deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında sonuçlar çok doğal görünmelidir. Saç ekimini iyi yapmak için çok sanatsal bir göze sahip bir cerrah gerekir, çünkü her saç folikülü hastanın doğal saç çizgisini taklit etmek için kafa derisine ayrı ayrı yerleştirilmelidir.

Meditürk Klinik, erkek ve kadın saç ekimi konusunda kendini kanıtlamış ve profesyonel çalışan bir kliniktir. Sizler de saç dökülmesi veya kellik gibi saç problemlerinden muzdaripseniz Meditürk Klinikten randevu almayı unutmayın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021