En Kaliteli Saç Ekimi Uygulamaları

En-Kaliteli-Sac-Ekimi.jpg

En kaliteli saç ekimi uygulamalarını nasıl sağlıyoruz?

Son zamanlarda daha fazla saçınızın döküldüğünü fark ettiniz mi? Saç deriniz kafanızdaki bazı bölgelerde zaten görünüyor mu? Sorun için birçok çözüm denediniz, ancak işe yaramadı mı? İşte saç ekimi kararının çok önemli hale geldiği bu durumda çeşitli saç ekim yöntemlerini anlamak gerçekten zor olabilir. Hepsi benzer sonuçlar veriyor mu? Aralarındaki farklar nelerdir? Hangi saç ekimi yöntemi sizin için en iyisidir? Bunlar muhtemelen aklınıza gelen birkaç soru. Burada karar vermenize yardımcı olmak için tüm saç ekim yöntemlerinin bir özetini sunacağız ve farklılıklarını açıklayacağız.

en kaliteli saç ekimi (4) en kaliteli saç ekimi (1)

Saç ekimi yaptırmayı düşünen hastalar için belki de onları en çok endişelendiren şey saç restorasyonunun gerçekten işe yarayıp yaramayacağıdır. Kimse sonradan dökülen saç greftlerine binlerce lira harcamak istemez. Genel olarak saç ekimi iyi bir başarı şansı sunan bir işlemdir. Farklı saç ekimi türleri, farklı klinikler ve aralarından seçim yapabileceğiniz cerrahlar arasında çok fazla çeşitlilik vardır. Bu seçenekleri iyi değerlendirmek, işlemi uygulayacak uzmanın tecrübesi, kullanılacak yöntemin etkililiği en kaliteli saç ekimine ulaşmanızda kilit önemdedir.

FUT ve FUE saç ekimi

Aslında tüm saç ekimi yöntemleri 2 ana tipe ayrılır. Birincisi , ‘foliküler ünite nakli’ anlamına gelen FUT tedavisidir. Bu durumda, donör bölgeden saçlı bir deri şeridi çıkarılır ve saçsız alıcı bölgeye transfer edilir. Diğer tip Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) veya tek saç ekimi olarak bilinir. Burada saç kökleri ile birlikte donör bölgeden alınan saçlar besleyici bir solüsyonda işlenir ve ardından alıcı alana nakledilir.

FUE Saç Ekimi: denenmiş ve test edilmiş teknik

Günümüzde kullanılan en yaygın saç ekimi tekniği FUE saç ekim tekniğidir. Bu, genellikle başın arkasındaki donör bölgeden donör saç köklerinin alınmasını içerir. Bunlar saç greftleri olarak bilinir. Saç greftleri daha sonra saç dökülmesi olan alıcı bölgeye nakledilir. Erkeklerde genetik saç dökülmesi gibi en yaygın saç dökülmesi türleri için, bu en yaygın olarak kafa derisinin taç bölgesinde ve saç çizgisinin ön kısmındadır.

FUE saç ekimi için başarı oranları çılgınca değişir. Bir kliniğin maliyetleri düşürdüğü ve kalifiye olmayan personel kullandığı piyasanın alt ucunda, bireysel saç greftlerinin hayatta kalma oranı %50’den az olabilir. Ayrıca, saç greftlerinin başarılı olma şansına daha fazla zarar veren enfeksiyon gibi yan etkilerin olması daha olasıdır.

FUE sunan saygın bir saç kliniği, genellikle yaklaşık %60-70 saç grefti sağkalım oranına sahip olacaktırBu endüstri standardı olarak kabul edilir.

Daha eski bir saç ekimi tekniği olan Foliküler Ünite Nakli (FUT) için benzer bir başarı oranı vardır. Bununla birlikte, bu teknik genellikle donör bölgede iz bırakır, bu nedenle en modern saç klinikleri arasında kullanımdan kalkmaktadır.

Safir FUE saç ekimi

Safir FUE saç ekimi yöntemi ise geleneksel FUE’nin yenilikçi, gelişmiş bir versiyonudur. Temel fark, çıkarılan saç ünitelerinin çelik bıçakla değil safir bıçakla ekilmesidir. Yeni V şeklindeki içi boş iğne ucunun yardımıyla kafa derisine daha hassas ve nazikçe nüfuz ederiz. Sonuç olarak, hastanın ikincil kanama veya yara izi önemli ölçüde azaltırlır. Safir FUE, yıllarca süren araştırmaların sonucudur. Bu yeni yaklaşım sayesinde eski yöntemlere göre saç kalınlığında %30’a varan artış sağlanabilmektedir. Ayrıca oluşan yaralar %20 daha hızlı iyileşebilir.

Doğrudan Saç Ekimi (DHI)

FUE’nin bir dalıdır. Saç greftleri ekim sırasında özel olarak tasarlanmış bir implanter kalem ile korunduğu için daha yüksek bir saç greft sağkalım oranı sunar.

DHI tipik olarak, ikna edici, doğal görünümlü bir saç çizgisi oluştururken olduğu gibi, ince detaylı çalışmalar gerektiğinde kullanılır. Doğal bir görünüm elde etmek için tek tek kıllar önemli olduğundan, artan hayatta kalma oranı, istenen etki için önemlidir.

Saç Ekimi Başarı Oranı Nasıl İyileştirilebilir?

Unutulmamalıdır ki operasyon bir saç ekimi sürecinin son noktası değildir. Hastaların başarılı bir saç ekimini garanti altına almak için adımlar atması gerekir. Öncelikle hastaların saç cerrahı tarafından verilen talimatlara tam olarak uymaları gerekir. Bu genellikle kafa derisi üzerinde doğrudan güneş ışığından kaçınmak, saç yıkama konusunda çok dikkatli olmak ve kafa ile diğer nesneler arasında temastan kaçınmak anlamına gelir. Yeni ekilen saçlar operasyondan birkaç hafta sonra dökülecektir. Bu endişelenecek bir şey değil. Saç greftleri yeni ortamlarında kendilerini yeniden kuruyorlar. Tam saç büyümesi genellikle operasyondan 6 ila 12 ay sonra elde edilir.

En Kaliteli Saç Ekimi İçin Doğal Görünen Saçlar

İyi Saç Yapay Görünmez. Tamamen doğal görünen bir saç çizgisi elde etmek, tamamen doğal saç ekimi sonuçları elde etmek için ekilen saçların tek tek kullanılması anlamına gelir. Genetik saç dökülmesinden muzdarip bir hasta genellikle bu tedavi için iyi bir aday olacaktırSaç ekimi gibi görünen saç ekiminin hiçbir bahanesi yoktur. Teknoloji, gerekli greft sayısı ne olursa olsun harika sonuçlar için artık var.

İşlerinden gurur duyan en deneyimli uzmanımız, bireysel foliküler üniteleri saç çizgisinin önüne aktarmak için FUE veya DHI tekniğini kullanacaktır. Bu, doğal bir saç çizgisinin nasıl göründüğünü tam olarak taklit eden doğal olarak dalgalı bir saç çizgisi sağlar. FUE ve DHI teknikleri ayrıca saç greftlerinin başın tepesine dikkatli bir şekilde yerleştirilmesine izin verir, böylece büyüme yönleri doğal büyüme yönünü yansıtır.

en kaliteli saç ekimi (2) en kaliteli saç ekimi (3)

Ayrıca yapay görünümlü saç ekimleri tuzaklarından kaçınmak için deneyimli bir saç uzmanına ihtiyaç vardır. Birçok düşük kaliteli saç ekimi, yalnızca doğal olmayan düz bir saç çizgisi oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda alnın çok altına yerleştirir.

Düşük kaliteli bir saç ekiminin bir diğer klasik belirtisi, başın üst kısmında yetersiz sayıda greft olmasıdır. Bu özellikle hasta hala saçlarını kaybediyorsa sorun olabilir. Yeterli greft yoksa, orijinal saçların bir kez daha dökülür. Kalın, sağlıklı bir saç başının görünümünü sağlamak için çok az greft kalır.

En kaliteli saç ekimi için literatürdeki çalışmalara bakılabilir. alanında yetkin uzmanlar tarafından en son teknolojileri kullanarak saç ekimi operasyonları gerçekleştirmektir. Hair Transplant, 10.000’den fazla başarılı operasyon sayısıyla saç ekim operasyonlarına adını yazdırmış bir uzmandır. En kalite saç ekimi açısından doğal görünen ve güçlü saçlara sahip olabilmek ve hasta memnuniyeti en önemli konulardır. Saç ekim operasyonlarında binlerce tecrübesi olan ve bu alanda kendini kanıtlamış uzmanımız Hair Transplant ile saç ekimi deneyimine katılabilir, doğal görünen ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Hemen randevu alın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021