En İyi Saç Ekimi Sonuçları İçin Tavsiyeler

Sac-Ekimi-Sonuclari.jpg

Saç ekimi sonuçları için bazı tavsiyeleri derlediğimiz bir Meditürk yazısı daha. Hemen okuyun ve doğru FUE, DHI sonuçları için bize ulaşın!

Meditürk, en iyi saç ekimi sonuçları için neler yapmalı sorusunu yanıtlıyor! Bir saç ekimi sürecinin henüz başlangıç ​​aşamasındaysanız, saç ekimi sonrası sizi nelerin beklediğine dair soru işaretleriniz olması muhtemel. Bu yazıda en iyi saç ekimi sonuçları için neler yapılması gerektiğini sizler için derledik.

Saç ekimi, günümüzde sıradan ameliyatlar haline geldi ve Türkiye, bu tür işlemler için dikkat çekici sonuçlar elde etmek için dünyanın en önemli destinasyonlarından biri. Yine de çoğu hasta, saç ekiminin yeni saçın doğal görünmesini sağlayacak kadar iyi sonuçlar verip vermeyeceğini merak ediyor.

Estetik cerrahi ilerledikçe, saç ekiminin oldukça kolay prosedürler olduğu ortaya çıkıyor. Genel anestezi yok, cerrahi alet yok, yara izi yok. Özellikle Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, gerek uygulama gerekse iyileşme süreci göz önüne alındığında, hem doktorlarımız hem de hastalarımız için oldukça kullanılan ve sevilen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yine de saç ekiminin iyileşmesi hakkında bilmeniz gereken birtakım bilgileri paylaşalım.

Saç Ekimi Sonuçları (5) Saç Ekimi Sonuçları (2)

İyi Saç Ekimi Sonuçları Nasıl Anlaşılır

Başarılı saç ekimi sonuçları için greftlerin hayatta kalması ve ekildikleri yeni alanlara uyum sağlaması gerekir. Klinik çalışmalar, ekilen tüm greftlerin yaklaşık %85-95’inin ekilen bölgede kolayca uzadığını göstermektedir. Bu yüksek oran, saç ekimlerinin genellikle çok başarılı olduğunu gösterir.

Daha önce de belirtildiği gibi, saç ekimi öncesi ve sonrası gerçek sonuç, işlemden bir süre sonra alınır. Çoğu zaman, bir FUE saç ekimi işleminin tamamlanması 2-6 saat sürer. Bununla birlikte, Türkiye’de bir saç ekimi operasyonun ardından saç ekim sonuçları,  her hastanın kendine özgü biyolojik faktörlerine bağlı olarak, beş ila sekiz ay sonra fark edilebilir. Ekimden sonra, ekilen greftlerden çıkan saçlar yaklaşık dört hafta içinde nihayetinde dökülecektir.

Bu normaldir, iyileşme sürecinin bir parçası olduğundan paniğe gerek yoktur. Birkaç ay süren ekim, sonrası bakım ve saç köklerinin iyileşme sürecinin tamamını atlatmak için sabırlı olmanız gerekecektir. Unutmayın, Türkiye’de saç ekimi sonrası sonuçlar bir kez görüldüğünde ömür boyu sürer, bu yüzden beklemeye değer!

Saç Ekimi Sonuçları İçin Tavsiyeler

Egzersiz ve Yorucu Aktivite

Cerrahımız muhtemelen saç ekiminizden sonra bir süre fiziksel aktivitelerden kaçınmanızı tavsiye edecektir. Meditürk Klinik olarak, iyileşmeye yardımcı olmayan bazı aktivitelerden iki hafta kaçınmanızı öneririz. Örneğin ağır terlemeye neden olacak herhangi bir egzersizden uzak durmanızı da tercih ederiz. Günlük rutininizin bir parçası olarak belirli egzersizler yapıyorsanız, en iyisi bu egzersizler hakkında uzmanımıza danışmanızdır.

Saçınızı Yıkamak

Birçok hasta saçlarını yıkamaktan endişe duyar. Yeni ekilen greftleri riske atmadan saçınızı ne zaman güvenle yıkayabilirsiniz? Cevap, düşündüğünüz kadar riskli değil. Saçınızı 48 saat sonra güvenle yıkayabilirsiniz, ancak fazladan bir gün daha vermek isterseniz tabii ki bu da sorun değil. Şampuanı doğrudan başınıza sürmemenizi, bunun yerine bir bardağa küçük bir damla koymanızı öneririz. Daha sonra, başınızın üzerine dökmek için köpüklü bir karışım yapmak için bardağı suyla doldurun, ardından bardaktan daha fazla suyla durulayın. Bu, saç greftlerinizi en nazik şekilde tedavi etmenizi sağlar, ancak dünyayla yağlı saçlarla yüzleşmek zorunda kalmazsınız! Duş başlığından gelen spreyin ilk hafta başınıza doğrudan temas etmesine izin vermeyin. Bundan sonra saçınıza normalde davrandığınız şekilde davranabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonuçları Öncesi Şapka Takmak

Yeni nakledilen saçlarınızı çevrenizle paylaşmadan önce bir şapkayla kapatmanın cazip geldiğini biliyoruz. Ancak saç ekimi sonuçları zarar görmesin diye en az 3 gün beklemenizi tavsiye ederiz. 3 gün sonra gevşek bir şapka takabilirsiniz. Temel olarak, 5 gün sonra kafanıza istediğiniz her şeyi takmakta hiçbir sorun görmüyoruz. Temel olarak, ameliyat sonrası 5 günden sonra greftlerinizin düşmesine neden olacak herhangi bir eylemde bulunma olasılığınız düşüktür. Çünkü yazıldığı gibi saç ekim işlemi sonrası 5 gün boyunca dikkat etmek yeterlidir. Burada saç ekim işleminden sonra bazı dökülmelerin olmasının olağan bir durum olduğunu belirtmekte fayda var. Saç dökülmesi yeni greftlerinizi kaybettiğiniz anlamına gelmez. Bu dökülen saçlarınız büyüme döngüsünün normal bir parçasıdır. 

Kaşıntı, Şişlik, Güneş ve Buz

İşlemden sonra genellikle 3. ve 4. günlerde başınızda bir miktar şişlik olması normaldir. Şişmeyi önlemek için ilk 7 gün başınızı yüksekte tutmanızı öneririz. Muhtemelen şişlik yaşamayacağınız için bu sadece bir önlemdir. Ayrıca kaşların hemen üzerine buz da uygulayabilirsiniz, ancak ekilen bölgenin kendisine değil. Saç deriniz kaşınıyorsa, ilk birkaç gün kaşımaktan kaçının. Biraz saç kremi sürmek kaşıntıya karşı yardımcı olabilir. Saç derinizi 2 hafta boyunca doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamaya özen gösterin. Daha önce de belirtildiği gibi, ne kadar sıkı olduğuna bağlı olarak 3-5 gün sonra şapka takmanıza izin verilir.

Alkol, Saçı Boyama ve Sigara

En iyi saç ekimi sonuçları için saçınızı ekimden hemen önce boyamak iyi olsa da, sonrasında 4 hafta boyunca saçınızı boyamaktan kaçınmalısınız. Sert kimyasallar, kök saldıkları için hala zayıf olan saç grefti üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Aynı süre için – 4 hafta – sigara içmekten de kaçınmalısınız. Tamamen vazgeçmenizi tavsiye ederiz, ancak yapamazsanız, çok erken sigara içerek kan akışınızı ve saç büyümenizi olumsuz etkilemediğinizden emin olun. Alkol tüketmeden önce 5 gün beklemenizi öneririz çünkü bu, kafanızın kan akışını da engelleyebilir.

Saç Ekimi Sonuçları Meditürk’te Garantili

Yukarıdaki ipuçlarının saç ekimi iyileşmesinde size yardımcı olacağını umuyoruz. Meditürk Klinikte en iyi seçimi yapmanız ve kararınızdan memnun olmanız bizim için çok önemlidir. Saç ekimi yaptırmak büyük bir adımdır ve başarılı bir şekilde iyileşmeniz için başlamadan önce tüm gerçekleri bildiğinizden emin olmak istiyoruz. Saç restorasyonu kalıcı sonuçlar sunar ve öncesi ve sonrası saç ekimi güçlü bir izlenim bırakabilir ve bu nedenle kalıcı saç dökülmesinden muzdarip birçok hasta böyle bir işlemden geçer. Meditürk ise uzun vadede daha uygun saç ekim maliyeti ve doğal görünümlü sonuçlar da yaratıyor.

Saç ekimi ameliyatınızdan sonra eve gittiğinizde, size büyük olasılıkla bir talimat listesi verilecektir. Bunu dikkatlice okuduğunuzdan emin olun ve herhangi bir sorunuz varsa bizimle yeniden iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Aradığınız tüm cevapları size vermek için zaman ayıracağız. En iyi saç ekimi sonuçları için doğru kliniği arıyorsanız fotoğraflarımızı inceleyin ve ücretsiz saç analizi için hemen Meditürk ile iletişime geçin!

Saç Ekimi Sonuçları (3)Saç Ekimi (2)

Kaynak: Medicaltravelmarket.comESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021