En İyi Saç Ekim Tekniği Hangisi?

En-Iyi-Sac-Ekim-Teknigi.jpg

En İyi Saç Ekim Tekniği Hangisi?

Bu sorunun yanıtını hastaya göre verirken saç ekim operasyonlarımızı en son ve en iyi saç ekim tekniği ile gerçekleştiriyoruz… Sizi kliniğimizde mevcut en iyi saç ekimini deneyimlemeye davet ediyoruz. Farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilen saç ekim operasyonlarında sizlerle önce bir konsültasyon gerçekleştiriyor ve uygulama öncesi gerekli bilgilendirme ve tetkikleri sağlıyoruz. Meditürk, en iyi saç ekim tekniği ile güçlü ve doğal görünen saçlara ulaşmayı sizler için mümkün kılıyor.

Profesyonel ancak rahat ve samimi bir ortamda tüm hastalarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Uzman doktorumuz ve personelimiz, hastaların tedavi prosedürleri konusunda kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri yüksek kaliteli bir hizmet deneyimi yaratmaktan gurur duymaktadır. 

Bu Teknikler Neler?

Saç ekim işlemleri pek çok farklı teknik kullanılarak gerçekleştirilmektedir. En iyi saç ekim tekniği; saç deriniz, saç kalınlığınız ve saç renginize göre farklılık göstermektedir. En iyi saç ekim teknikleri FUT, FUE ve FUE tekniği altında kaleme alabileceğimiz DHI tekniğidir. Peki, bu tekniklerle saç ekim operasyonları gerçekleştirilirken hastaları neler bekliyor, en iyi saç ekim teknikleri hangi adımları içeriyor? Birlikte inceleyelim.

Saç Ekim Tekniği Olan FUT Tekniği Adımları Nelerdir?

FUT veya strip yöntemi aşağıdaki adımları içerir:

 • Başlangıçta, doktor kafa derisini uyuşturur.
 • Saç dokunuzun bir şeridi, donör bölge olarak adlandırılan ya da kafanızda saçın kelleşmeye daha dirençli olduğu, yani arka ve yan bölgelerinden bir şerit çıkarılır.
 • Doktor daha sonra saç dokusu şeridinin çıkarıldığı bölgeyi diker. Bu, kalan saçınız tarafından kolayca kapatılabilen ince bir iz bırakır.
 • Donör şerit, hassas bir mikroskobik diseksiyon işlemi ile bireysel foliküler ünitelere (yaklaşık 1-4 saç folikülünden oluşan gruplar) ayrılır.
 • Doktor daha sonra saç dökülmesinin meydana geldiği kafa derinize küçük delikler açar ve foliküler greft ünitelerini yerleştirir.
 • Dezenfektan solüsyonu saç derinize nazikçe uygulanır.
 • Donör bölgeniz bir bandajla sarılır.

En İyi Saç Ekim Tekniklerinden Biri Olan FUE Tekniği Aşamaları Nelerdir?


Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE), donör bölgeden saç köklerini topladığımız ve saç dökülmesi olan bölgelere implante ettiğimiz minimal invaziv bir saç restorasyon yöntemidir.

FUE tekniğinin aşamaları  şu  şekildedir:

 • Toplama: Greftler, delikli ve sivri uçlu “mikro motor” alet ile saçlı deriden tek tek çıkarılır. Bu yöntemle hastanın greft boyutuna göre 0,7-1,25 çap arasında değişen noktalar kullanılır. Saçlı deriden yanları ayrılan greftler teknisyenler tarafından tek tek toplanır.
 • Kanal Aşaması: Bu aşamada greftlerin boy ve kalınlığına uygun, biraz keskin yüzey sergileyen “sap” adı verilen mikro boyutlu aletler kullanılmaktadır. Alıcı alan hiçbir ağrı veya rahatsızlık hissetmediğinde, mikro-lateral insizyonlar açı, derinlik, yön ve yoğunluk açısından özel bir ilgiyle yapılacaktır.
 •  Ekim: Toplama aşamasında toplanan greftler kanal aşamasında açılan deliklere ekilir. Ekim aşaması da çok önemlidir. Toplanan greftler için uygun şekilde açılan kanallara saçlar tek tek en yüksek özenle yerleştirilir. Bu aşamada tıpkı doğal saçlarımız gibi bir saç teli içeren greftlerin öne ekilmesi büyük önem taşır.

DHI Saç Ekim Tekniğinin Aşamaları Nelerdir?

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedür izler. Cerrahınız saç derinizin bir kısmından, genellikle başınızın arkasından saç köklerini çıkaracak ve bunları saçsız bölgelere yerleştirecektir. Bu saç kökleri sonunda yeni saçlar çıkaracaktır. Choi implanter kalem, saç ekimi operasyonları sırasında kullanılan bir cihazdır. Choi Implanter cihazı kalem görünümünde olduğu için “Choi pen” denir. implantasyon aşaması, Doğrudan Saç Ekimi (DHI) veya Implanter Kalem FUE olarak adlandırılır. 

DHI saç ekimi sırasında genel olarak bekleyebilecekleriniz şunlardır:

 • Cerrahınız başınızı tıraş edecek ve uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır.
 • Cerrah, ince uçlu bir alet kullanarak saç köklerini başınızın arkasından alacaktır.
 • Saç kökleri, kalem şeklindeki bir alete yüklenecek ve kafa derinizin saçsız kısmına implante edilecektir.
 • Cerrah bir antibiyotik krem ​​uygulayacak ve ardından tüm bölge bandajlanacaktır.

FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması genellikle yaklaşık 8 saat sürer ancak kesin süre ekilecek saç kökü sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ameliyatın tam sonuçlarını görmek 12 ila 18 ay sürebilir.

Değişim Sizin Elinizde

Aynaya baktığınızda karşılaştığınız yansıma oldukça özgüven zedeleyici olabilir. Ancak siz istediğiniz takdirde istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.Saç ekim operasyonları gerçekleştirilirken pek çok farklı teknik kullanılmaktadır.  Kliniğimize başvurduğunuz süreçte ücretsiz muayene ile saç derinizin ve saç tipinizin analizi sonucunda saç ekimi için en uygun yöntem belirlenecek ve bir konsültasyon aşaması gerçekleştirilecektir. Sizin için en iyi saç ekim tekniği uzmanımızla gerçekleştirdiğiniz görüşme ve tetkiklerin ardından kararlaştırılır. Pek çok farklı yöntem kullanarak başarılı ve kaliteli saç ekimleri gerçekleştiren kliniğimizden randevu alabilir ve daha ayrıntılı bilgiye Meditürk ile anında ulaşabilirsiniz. 

 ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021