En İyi Saç Ekim Merkezi

En-Iyi-Sac-Ekim-Merkezi.jpg

En İyi Saç Ekim Merkezi Neresi?

En iyi saç ekim merkezi arayışında olan muhtemel saç ekim adayları, görünüm ve sağlıklarını yakından ilgilendiren ve maliyet boyutu da önemli olan bu konuda titiz bir arayış sürdürüyor. En iyi saç ekim merkezi için Meditürk’e ulaştıysanız doğru yerdesiniz! Çünkü 15 yıllık saç ekimi deneyimini Anatolia Saç Ekimi’nin ardından uluslararası bir markayla sunmaya karar veren Hair Transplant ile birlikte çalışan bir cerrah ve sağlık ekibinden hizmet alacaksınız!

İlk olarak Türkiye’nin saç ekimi alanındaki başarısını vurgulayalım…Bugün itibariyle istatistikler, Türkiye’nin saç ekimi işlemi için en ülkelerin başında geldiğini gösteriyor. Bu başarı, bu alanda yeni bir uzmanlık düzeyi sergilemeye devam eden Türk doktorlarının teknik açıdan sürekli iyileştirmelerinin ve uzun yıllara dayanan deneyimlerinin doğal bir sonucu. Buna, dünyanın her yerinden hastaları finansal olarak büyük bir tasarruf sağlamak için oraya götüren Türk kliniklerinin uyguladığı çok uygun maliyetleri ekleyin. Tüm bunlar iyi gelişmelerken Türkiye’de saç ekimi merkezlerinin sayısı hızla artıyor ve bazen bu alanda yetkin olmayan isimler de bazen yanlış algı, bazen maliyet sayesinde en iyi saç ekim merkezi arayışındaki hastalara ulaşabiliyor.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim MerkeziSaç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 2

Saç ekimi kaç yaşında yapılmalıdır?

Saç ekimi yaptırmak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Hastaların çoğunluğunun 20’li yaşlarından itibaren düşündüğü bir işlemdir. Sağlık durumunun optimal olması şartıyla saçlı deride enfeksiyon görülmez ve donör alan bol kılcal damar yoğunluğuna sahiptir. Buna rağmen, uzmanlar müdahalenin kelliğin genellikle stabilize olduğu 30 yaşından itibaren yapılmasını tavsiye ediyor.

Saç ekimi ağrılı mıdır?

Saçların ekildiği cerrahi işlem tamamen ağrısızdır. Hastaya anlık veya sonradan rahatsızlık vermeyen, basit ve minimal invaziv bir işlemdir. Ancak, bölgeyi uyuşturmak için uzmanlar anestezi uygular ve bu iğne ilk başta biraz rahatsız edici olabilir.

Saçı tıraş etmeden saç ekimi mümkün mü?

Saç ekimi yaptırmadan önce saçınızın tamamını tıraş etmeniz gerekmez. Kliniğimizdeki sağlık ekibi, sağlıklı saç köklerinin alınmasını kolaylaştırmak için kafa derisinin sadece bir kısmını tıraş edecektir. Ancak traş olan kısımları mevcut saçlarınızla kapatabilirsiniz. Bununla birlikte, kafanızı tıraş etme ihtimaliniz, planlarınızda ara vermenize neden oluyorsa, doktorunuzla konuşmalısınız. Sadece küçük bir bölgeyi tedavi eden bazı kişilerde, başın bir kısmını tıraş etmeden saç ekimi yapmak mümkün olabilir. Ancak bu, prosedürü daha zor hale getirebilir ve tamamlanması daha uzun zaman alabilir.

Sigara saç ekiminde bir sorun mu?

Sigara içmek genel sağlığı etkileyebilir. Nikotin ve katran cilde nüfuz ederek oksijenin dokulara geçişini engeller ve iyileşmeyi önemli ölçüde etkiler. Sigara içenlerde cerrahi kontrendike değildir, ancak bu alışkanlık iyileşmeyi yavaşlatabilir. Cildin iyileşmesinde gözle görülür izler bırakan komplikasyonlar bile olabilir. Bu nedenle ameliyattan 15 gün önce sigarayı bırakmanız önerilir.

en kaliteli saç ekimi (1) en kaliteli saç ekimi (2)

Kaç adet saç grefti gerekir?

Gerekli foliküler ünite sayısını bilmek çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Esas olarak kellikten etkilenen kafa derisinin uzantısıdır ve donör foliküllerin alınacağı alanın hacmi önemlidir. Dökülmenin ne kadar ilerlediği, yerleştirilecek saçın dokusu, rengi ve kalınlığı gibi birçok faktör en az foliküler üniteler kadar gereklidir. Genellikle kafa derisinin her bir cm2’si için 50 foliküler ünite gerektirir. O yüzden salt greft sayısına bağlı saç ekimi yöntemleri sağlıklı değildir.

Ekilen saç dökülür mü?

Bazen saç restorasyonu olarak da adlandırılan saç ekimi, kendi saç köklerinizi kafa derinizin incelmekte olan diğer bölgelerine aktardığından biyolojik bir süreçtir; saç ekiminin sonuçları gözle görülür şekilde uzun ömürlüdür ve kalıcı olarak kabul edilir. Yani evet, saç ekimi sağlıklı bir saç derisine yapıldığında ve hastada saç dökülmesine neden olan diğer tıbbi rahatsızlıklar yoksa kalıcıdır. Kalıcı saç taşıyan alanlar veya donör alan, saç dökülmesinden sorumlu hormon olan DHT’ye (dihidrotestosteron) dirençlidir.

Günlük ameliyat sayısına dikkat!

Diğer bir unsur hastalara maksimum bakımı sunmak için günde yapılan ameliyat sayısına dikkat etmektir. Bu faktör en iyi saç ekim merkezinin neresi olduğu konusunda kıymetli bir bilgidir. Çünkü bir günde gerçekleştirilen ameliyat sayısı kliniğin maddi kaygısını göstermenin yanında hastalara ayrılan bakım süresine ilişkin de bilgi verir.

Çok fazla saç ekim merkezi var

İstatistiklere göre sadece İstanbul’da 300 civarında saç ekimi kliniği var. Bu gerçek rekabet düşünüldüğünde kulağa hoş gelse de, hastaların kalabalıktan doğru merkezi bulmasını zorlaştırıyor. Bu yazıda sizin için en iyi saç ekim merkezi neresi sorusunu araştırırken inceleyebileceğiniz birkaç ipucu paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle piyasadaki fiyat aralığını araştırdığınızda kampanya olduğu gerekçesiyle aşırı ucuz saç ekimi gerçekleştiren merkezlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Çünkü saç ekim operasyonları tıbbi müdahale gerektiren, hijyenik bir ortamda yapılması uygun olan bir süreci ifade eder. Bu süreçte kaliteli ve profesyonel bir ekiple çalışmanın önemini sıklıkla vurgularız.

En iyi saç ekim merkezi = araştırma

En iyi saç ekim merkezinin neresi olduğu konusunda aklınız karışık ise fiyat araştırmasından önce kliniğin etik değerlerine bağlılığı, tecrübesi, uzmanlığı ve uzmanınızla gerçekleştireceğiniz konsültasyonun niteliğine odaklanmanız daha iyi olacaktır. Her ne kadar fazlasıyla ucuz saç ekimi operasyonu yaptırmış olsanız da bu işlem kaliteli ve profesyonel ellerden çıkmadıktan sonra, işlem sonrasında yeniden saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Saç ekimi sonrasında enfeksiyon riskinizin artmaması için işlem sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda açıklık getirmeli ve uygun takibi sağlamalıdır. Bu sebeple operasyonun niteliğinin yanında, doktorunuzla geçirdiğiniz konsültasyonda saç ekimine dair beklentilerinizi rahatlıkla anlayabilecek ve sizinle işbirliği içerisinde hareket edebilecek bir uzmana ihtiyacınız var.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 3Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 4

En iyi saç ekim merkezi için Meditürk

Her saç tipi, kalınlığı ve saç derisi farklı olacağı için saç ekiminde farklı teknikler kullanılması gerekebilir. Her insan saç derisi ve saç tipi birbirinden farklıdır. O halde başvurduğunuz klinik tek bir teknik kullanmak yerine olası pek çok seçenekle karşınıza çıkmalı ve donanımlı olmalıdır. Burada, önemli olan bir diğer unsur uzmanın tecrübesidir. Daha öncesinde gerçekleştirmiş olduğu saç ekim ameliyatlarının öncesi sonrası fotoğraflarına bakmak isteyebilirsiniz. Böylece sizi bekleyen olası ameliyat sonucuna ve uzmanın kullandığı tekniğin etkinliğine ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mutlu hastalara sahip bir merkez olan Meditürk’te yalnızca operasyon sırasında değil, operasyonun ardından da sizinle irtibatta kalarak gelişimi kontrol etmekteyiz. Kullanılan teknikler olası sorun alanlarına izin vermeyecek kalitededir ancak yine de hastalarımızın operasyon sonraki duygu durumları, saç ekimine yönelik soruları bizim için önemli. Bunu basında yer bulan haber içeriklerinden de takip edebilirsiniz.

Nitelikli saç ekim hizmetleri için hemen bize form üzerinden veya WhatsApp düğmesine tıklayarak hemen ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021