En İyi Saç Ekim Merkezi İstanbul Meditürk

En iyi saç ekim merkezi Istanbul sınırları içinde Meditürk ve kardeş kliniği Anatolia; siz de ücretsiz saç analizi ile hizmetlerimizi test edin!

Saç Ekimi Fiyatları İstanbul (1) Saç Ekimi Fiyatları İstanbul (4)

En iyi saç ekim merkezi istanbul sınırları içinde mi?

En iyi saç ekim merkezleri İstanbul ili sınırları içinde nerede sorusu sıkça sorulabiliyor. Biz de Meditürk olarak neden en iyi saç ekim merkezi adayı olduğumuzu paylaşmak istiyoruz!

Saç ekim işlemi donör bölge olarak bilinen bir bölgeden saçın, alıcı bölge olarak adlandırılan saçsız bir alana alınmasını sağlayan cerrahi bir performanstır. Bu yöntem öncelikle erkeklerde saç dökülmesine karşı koymak için kullanılır, çünkü genetik olarak saçsızlığa karşı dirençli saç köklerine sahip greftleri kullanan daha az invaziv bir tekniktir. Bu greftler çoğunlukla başın arkasından alınır. Alınan saçlar daha sonra seyrek saçlı veya saçsız bölgeye nakledilir. Saç ekimi ayrıca kaşları, kirpikleri, sakal kıllarını, kasık kıllarını ve göğüs kıllarını onarmak için de kullanılabilir. Daha önceki saç ekimi ameliyatı gibi kaza veya ameliyat izleri sonucu saç dökülmesi yaşayan bölgelerde de mümkündür.

Saç ekimi yeni bir arayış değildir. Örneğin, 19. yüzyıla kadar uzanan bir tarih , benzersiz kan kaynağını içeren bir doku bandının başka bir kel alana tahsis edildiği şekilde kafa derisi göz kırpıcılarının kullanılmasıdır. 1897’de Menahem Hodara, kafa derisinin etkilenmeyen bölgelerinden elde edilen saçları yara izlerine taşımıştır. Modern nakil yöntemlerinin kullanımı ise 1930’larda, cerrahi ekibin kirpiklerin ve kaşların bozulmuş bölgelerini değiştirmek için küçük greftler ve “foliküler ünite greftleri” kullanmasıyla başlamıştır. Cerrahın sürekli çabaları herhangi bir ilgi görmemiş ve İkinci Dünya Savaşı’nın neden olduğu travmalar, sonraki yirmi yıl boyunca saç ekimi keşiflerini geri planda bırakmıştır.

Batı dünyasındaki mevcut saç ekimi çağı, New York merkezli Norman Orentreich‘in 1950’lerin sonlarında, kellik yaşayan hastalarda alopesi ile karşı karşıya kalan bölgelere donör greftleri kullanarak deneyler yapmasıyla başlamıştır. Daha önce, restore edilen saçların, alıcı bölgedeki benzersiz saçlar gibi gelişemeyeceği düşünülüyordu.

Saç ekimi sonrasıYeni Saç Ekim Teknikleri (1)

FUE ile fark yaratan sonuçlar

En iyi saç ekim merkezi istanbul sınırları içinde son yıllarda Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) saç ekimi olarak bilenen yöntemin gelişmesiyle mümkün olmuştur. Prosedür yaklaşık altı ila yedi saat sürer ve birçok müşteri aynı gün eve gider. FUE ile belirli foliküller kafa derisinin arkasından ve yanından ayrılır ve daha sonra bir cerrah tarafından esas olarak kafa derisinin üst kısmı olan saçsız bölgelere transfer edilir. Bu tekniğin yararı, minimum yara izi olmasıdır. Bu yöntemi tercih eden hastalar genellikle iki hafta sonra iyileşme eğilimindedir. FUE, saçlarını kısa veya traşlı seven müşteriler için uygundur, çünkü yara izleri neredeyse hiç fark edilmez. İşlem sırasında genellikle saç derisinin arka kısmı olan verici kısım, anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra donör foliküller ayrı ayrı ayrılarak saçın eklendiği yerde küçük izler bırakılır.

Son birkaç yılda FUE, Foliküler Ünite Transplantasyonuna FUT saç ekimi karşısındaki popülaritesini artırdı. Bu kısmen, FUE’yi seçen ünlülerin sayısının artmasıyla ilişkilendirilebilir. FUE, saçlarını tıraş etmek isteyen veya saçlarını kısa kullanmak isteyen erkekler için de önerilir. FUE tekniği ayrıca bir prosedürü tamamlamak için ortalama beş saat ile daha hızlıdır. Bunun nedeni, saç köklerinden saçın alınmasının daha hızlı olmasıdır. FUE ayrıca, FUT’ta ayrı foliküller yerine donör saçı almak için bir hastadan bir deri şeridi ayrıldığı için FUT’tan daha hızlı bir iyileşme süreci sağlayacaktır.

İstanbul’un en büyük özel hastane grupları ve klinkleri, saç ekimi konusunda uzmanlaşmıştır. Saç ekimi alanında en iyi hizmet ve sonuçlar için uluslararası model olarak tanınmaktadırlar. Tesislerimiz, çoğu saç ekimi prosedürlerinde on yıldan fazla deneyime sahip dünyaca ünlü sağlık personeli ve dünyanın her yerinden gelen hastalarla tanınmaktadır.

Saç ekimi süreçlerini koordine eden Yeliz Damar saç, diş ve estetik hizmetleri ile küresel bir marka olan Meditürk’ü uluslararası markamız olarak kurdu.

Kliniğimizde vatandaşlarımız kadar, yurtdışından gelen hastalarımızı ağırlıoruz; hastalarımız konsiyerj ve havaalanı transferleri gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. Sizi, havaalanında karşılayan bir personelle otel ve klinik transferleriniz çok kolay!

En iyi saç ekim merkezi İstanbul Meditürk ile hizmetinizde! Bize fotoğraflarınızı WhatsApp üzerinden hemen iletebilir veya ücretsiz saç analizi için iletişime geçebilirsiniz!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021