En İyi Saç Ekim Doktorları Nasıl Ayırt Edilebilir?

En-Iyi-Sac-Ekim-Doktorlari.jpg

En İyi Saç Ekim Doktorları Nasıl Ayırt Edilebilir?

Saç dökülmesi veya kellik problemiyle karşı karşıya iseniz beden algısında problemleri bozukluklarına yol açan bu durum karşısında en iyi saç ekim doktorları arayışında olabilirsiniz. 

Bu süreçte saç ekim operasyonları düşünmenin öncesinde pek çok takviye gıda, şampuan ve bitkisel yağlar denemiş olabilirsiniz. Bu gibi yöntemler saç dökülmesinin ilk aşamalarında aslında oldukça faydalıyken ileri aşamalarında beklenen performansı gösterebilen yöntemler değiller. Daha kalıcı bir yönteme ihtiyacınız var. O halde saç ekim operasyonları sizin için oldukça iyi olacaktır. Özgüveninizin düştüğünü ve kendinizi artık eskisi kadar güzel veya çekici bulmadığınızı düşündüğünüz bu dönemde doğru uzmandan destek almak önemli. Saç ekim merkezlerini incelerken işinin ehli olan en iyi saç ekim doktorlarına ulaşmanız gerekir. 

Peki, En İyi Saç Ekim Doktorları Kimdir?

Erkekler genellikle saç dökülmesini farklı yaşarlar. Bazıları saç çizgisinde gerileme yaşayabilirken, diğerleri genellikle taç olarak adlandırılan kafa derisinin üst, arka kısmında saçlarını kaybedebilir. Tahmin edilebileceği gibi, deneyimli cerrahlar tepedeki saçı eski haline getirirken, saç çizgisini yeniden oluştururken kullandıklarından farklı bir yaklaşım benimsemelidir. En iyi saç ekim doktorları saç ekimine dair beklentilerinizi  anlayabilecektir. Herkeste işe yarar mükemmel bir saç ekim yöntemi mevcut değildir. En iyi saç ekim doktorları operasyon yapmadan önce saç derinizi analiz edecektir. Sizden bazı tetkikler isteyebilir. Sonrasında seçmiş olduğu yöntemi sizinle paylaşacak ve bu sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda kapsamlı bir bilgilendirme yapacaktır.

Saç Ekimi Cerrahının İyi Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsiniz?

En iyi sonuçları elde etmek için doğru cerrahı seçmek çok önemlidir. Cerrahın deneyimini, belirli derneklerle  olası ilişkisini araştırmalısınız. Yıllardır başarıyla devam eden Anatolia Saç Ekim hizmet yolcuğunun bir sonraki adımı olarak tasarlanan Meditürk’te tecrübeli doktorlar, son teknolojiler ve uygun takipler ışığında kaliteli saç ekimi operasyonları gerçekleştiriyoruz. Uzmanımız Yeliz Damar, 10 yılı aşkın deneyim ve mutlu hastalarıyla saç ekim operasyonlarına adını yazdırmış deneyimli bir uzmandır. Saç ekimi cerrahınızın iyi olup olmadığını anlamak için Google araştırmaları ve klinik görüntüleri önem taşıyor. Saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarına bakmak da cerrahın saç ekimi tecrübesi ve yeteneğinin göstergelerini barındırabilir.

Saç Ekimi Danışmanlığınızdan En İyi Şekilde Yararlanın

İster saç ekimi yaptırmaya kararlı olun, ister yalnızca tedavi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyin bundan ne bekleyebileceğinizi ve uygunluğunuzu değerlendirmek için bir konsültasyon rezervasyonu yaptırmanızı öneririz .

Saç ekimi yolculuğunuza başlamanın ve cerrahınızı tanımanın en iyi yolu bir konsültasyondur, böylece kararınızdan emin ve rahat hissedebilirsiniz. Bir konsültasyonda, operasyonunuz için olası sonuçlar hakkında soru sorabilir ve nelerin elde edilebileceğini görebilirsiniz.

Aşağıda en iyi saç ekim doktorlarını seçmede işinize yarayabilecek bazı ipuçları mevcuttur.

 • Gelişmiş FUE saç ekimi tekniği mevcut mu?  Erken bir saç dökülmesi aşamasındaysanız ne olur? FUE saç ekimi tekniği, son zamanlarda sıkça kullanılan ve başarısı kanıtlanmış bir saç ekim yöntemidir. Operasyon sonrasında kalıcı bir iz bırakmayan FUE tekniği, ilk tercih basamaklarından biridir.
 • Seçmiş olduğunuz klinikte yüz yüze istişareler mevcut mu? Sizinle ilgilenecek olan doktor mu? Saç derinizi en iyi şekilde değerlendirmek ve her hastanın ihtiyacı için en iyi tedaviyi önermek için yüz yüze bir konsültasyon düzenlenmesi zorunludur. Tüm saygın cerrahlar, prosedür öncesi yüz yüze bir konsültasyona katılmanızı isteyecektir. Sadece bir fotoğraf göndermenizi önermezler.
 • Bir diğer önemli ipucu, mevcut saç ekimi sonrası bakımı araştırmaktır. Prosedürünüzden sonra yanıtlanması gereken bazı sorularınız veya endişeleriniz olması durumunda, kaç adet takip konsültasyonu yapıldığını ve nöbetçi sağlık personelinin hazır olup olmadığını öğrenmek önemlidir.
 • Belirli bir klinikte veya belirli bir cerrahtan saç ekiminden ne tür sonuçlar beklenebileceğini bilmek için saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmak zorunludur. Öncesi ve sonrası resimleri, elde edilebilecek sonucun türü hakkında size genel bir fikir verebilir. Sonuçlar doğal mı? Saç yoğun bir şekilde paketlenmiş mi?
 • Diğer bir önemli ipucu ise Google incelemeleridir. Çevrimiçi web sitelerinde hasta yorumlarına bakmaktır. Hasta incelemeleri, klinikten, sonuçlardan ve müşteri hizmetleri ve sonrası bakımdan ne bekleneceği konusunda ilk elden fikir verebilir.

Neden Saç Ekimi?

Bir insan olarak ve saç dökülmesi yaşayan bir kişi olarak kendimizi nasıl güçlendirebileceğimize dair birkaç örnek.

 • Kendini bağışla
 • Kendinize karşı nazik ve pozitif olun
 • Öz eleştiriyi ortadan kaldırın
 • Kendine aşık ol
 • Endişelenmeyi bırak
 • Kendine güven

Kendimizi nasıl seveceğimizi ve hayatımızdaki stresi nasıl tanımlayacağımızı öğrenmek, bilinçli bir karar ve mutlu olma ve tatmin edici bir yaşam sürme niyetiyle başlar. Saç dökülmesi travmatik, yaşamı değiştiren bir olaydır. Buna neden olanın da kökünü almalı ve oradan başlamalıyız. Hayatımızda ne olursa olsun, ağlamanın bir gece dayanabileceğini anlamalıyız, ama neşe sabah gelir!

Tünelin ucunda bir ışık var! (Jamie Elmor, Stres ve Alopesi)

Sizi mutlu, özgüvenli ve iyi hissettirebilecek bir beden algısı hayatınızda pek çok şeyi değiştirebilirsiniz. Saç restorasyonlarınızda bu mutluluğu yaşamak isterseniz ilk adım en iyi saç ekim doktorlarını ayırt edebilmek ve bir adım atmak olacaktır.

Bütün bunları büyük bir titizlikle sağlayan kliniğimizden randevu alabilir ve ister saç ekimi operasyonlarında kararlı olun, isterseniz yalnızca bilgi almak isteyin, ekibimiz sizin sorularınızı yanıtlamaktan gurur duyacaktır. Sağlıkla kalın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021