Ekilen saç kaç yıl dayanır?

Ekilen saç kaç yıl dayanır?

Ekilen saç kaç yıl dayanır sorusu bu prosedür hakkında etraflı bilgi sahibi olmak isteyen insanların en çok merak ettiği sorulardan biridir; çünkü bu işlem hem bütçenizi, hem de imajınızı etkiler.

Saç Ekimi Ortalama Fiyatları (3) Saç Ekimi Ortalama Fiyatları (1)

Çoğu durumda, sağlıklı saç kökleri seyrelmiş veya kel bölgelere nakledildiği için bir saç ekimi ömür boyu sürer. Bununla birlikte, bir saç ekiminin ömrü, hastanın saç tipi, yaşam tarzı, yaşı ve saç dökülmesinin boyutu gibi faktörlerden etkilenebilir. Bu gibi durumlarda, hasta istenen sonuçları elde etmek için birden fazla prosedür gerektirebilir.

Yani saç ekimi doğru yapıldığında ekilen saç kaç yıl dayanır sorusuna gerek kalmaz; çünkü bir ömür boyu dayanır.

Erkek tipi saç dökülmesinden mustarip olan tüm hastalarda, kafalarının arkasında ve yanlarında, kelleşme sürecine karşı bağışık olan bir saç şeridi mevcuttur. Bu bölge, nakil için greftlerin alındığı yer olduğu için donör alan olarak adlandırılır.

Saç ekiminin güzelliği, bu bölgedeki saçları alıp saç dökülmesi olan bir alana naklettiğimizde, yeni ekilen saçların geldiği yerdeki özelliklerini koruyarak kelleşme sürecine karşı bağışık kalmasıdır. Bu, bu saçın yeni yerinde esasen kalıcı olduğu anlamına gelir.

Buna göre saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken üç önemli nokta vardır;

İlk Konsültasyon ve Tanı

Saç ekimine başlamadan önce, saç dökülmenizin nedenini belirlemek için kalifiye bir doktorla uygun bir ön değerlendirmeye sahip olmanız önemlidir. Saç dökülmenize erkek tipi saç dökülmesi dışında başka bir durum neden oluyorsa ekilen saçlar düzgün çıkmayabilir. İyi haber şu ki, erkeklerin büyük çoğunluğunda saç dökülmesinin nedeni erkek tipi saç dökülmesidir.

Donör Alanı
Donör bölgeden alınan saçlar saçsızlığa karşı bağışık olduğundan ekimde sadece bu saçın kullanılması çok önemlidir. Donör bölge dışından saç alınırsa ekilen saçlar zamanla dökülebilir.

Bu, özellikle FUE prosedürü uygulanan hastalar için geçerlidir. Dünya çapındaki birçok ticari FUE kliniğinde, bu güvenli donör alanının dışından greftler alınır, bu da naklin bir kısmının geçici olabileceği ve gelecekte daha fazla sorunlara neden olabileceği anlamına gelir.

Nakil Tasarımında Özen

Saç ekimi kalıcı olduğu için hastanın ömrü boyunca doğal görünecek bir saç ekimi tasarlamaya büyük özen gösterilmesi çok önemlidir. Kötü tasarlanmış bir saç ekimi kolayca tersine çevrilemez. Saç çizgisi tasarımının önemi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ekilen saç kaç yıl dayanır için Meditürk

Meditürk olarak, zayıf saç ekimi planlaması nedeniyle saç ekimi onarımına ihtiyaç duyan hastalarla karşılaşmaktayız. O yüzden ekilen saç kaç yıl dayanır sorusu için etraflı bir klinik ve en iyi saç ekim merkezi araştırmasının önemini vurguluyoruz.

 



ESTETİK, SAÇ, DİŞ





ESTETİK, SAÇ, DİŞ




0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.




Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021



Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021