Dhi Saç Ekimi Avantajları

Choi saç ekimi olarak bilinen yöntemle ilgili dhi saç ekimi avantajları en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Uzun süredir kullanılan bir saç ekimi yöntemi olmasına rağmen son beş yılda yaygınlaşan DHI saç ekimi yöntemi ile direkt saç ekimi yapılmakta ve hastaların kısa sürede sağlıklı ve gür saçlara sahip olmaları sağlanmaktadır. En güncel teknolojilerin kullanıldığı bu ekim yöntemi diğer yöntemlere göre farklı avantajlara sahiptir.

Dhi Saç Ekimi Avantajları (4)

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir ve doğrudan saç ekimi anlamına gelir. Vücuttaki kıl köklerinin transfer edilmesi ile gerçekleştirilir. Diğer saç ekim yöntemlerine göre daha hızlı tamamlandığı için bu yöntem genellikle saç ekimine uygun kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi sırasında öncelikle kişinin vücudunda saç köklerinin alınacağı bölge belirlenir. Donör adı verilen bu bölgeden özel cihazlar kullanılarak saç kökleri alınır ve istenilen noktaya nakledilir.

Kullanılan malzemeler, iğnenin kalınlığı ve diğer faktörler kişinin saç yapısına, saç kalınlığına ve köklerin ne kadar derin olduğuna bağlı olarak değişir. İşlem öncesi saç üzerinde yapılacak muayene sonucunda kullanılacak malzemeler belirlenir.

Her saç folikülü için prosedür sadece birkaç dakika sürer. İşlem sonucunda kişinin istediği gibi gür ve sağlıklı saçlara sahip olması sağlanır.

Saç ekimi sırasında kullanılan iğneler;
Çok ince ve keskin bir uca sahip olduğu için bu işlem saç köklerine zarar vermeden kolaylıkla gerçekleştirilir. İşlem sırasında kullanılan iğneye “Choi iğnesi” denir. Bu adlandırma nedeniyle, bu yönteme bazen “Dhi Choi yöntemi” denir.

Dhi Saç Ekimi Avantajları

Diğer yöntemlerle saç ekimine göre birçok avantajı vardır. Bu saç ekimi yönteminin hiçbir dezavantajı yoktur.

Hızlı iyileşme süresi.
Diğer birçok saç ekimi yöntemine göre çok daha hızlı iyileşme görülür.

Tıraş olmadan yapılır.
Tıraşsız ekim yapılabilir.

Sağlıklı saçlar zarar görmez.
Tamamen dökülen saçlara veya dökülmesi devam eden hastalara uygulanabilir. Doğal bir görünüme sahip bölgesel saç ekimi sağlar. Ekim sırasında dökülmeyen ve sağlıklı saçlar herhangi bir zarar görmez.

Doğal sonuçlar elde edilir.
Ekilen bölgede sık aralıklarla çalışmak mümkün olduğundan daha gür ve doğal görünümlü saçlar elde edilir.

Kök kaybı minimumdur.
Saç ekimi sırasında çok fazla bekletilmeden saç kökleri istenilen noktaya nakledilir. Bu sayede saç köklerinin kaybı minimum seviyede tutulur.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi yönteminin kimler için uygun olup olmadığına ön muayene sonucunda karar verilir.

Doktor Kontrolü

Bu ekim tekniğinde saç kökleri direkt olarak ekildiği için işlemin çok hassas bir şekilde yapılması gerekir. Uygulamayı yapacak doktorun alanında uzman olması çok önemlidir.

Saç Yapısı

Elbette yapılacak işlemin size uygun olup olmadığının tespiti için bir ön inceleme yapılması gerekmektedir. Bazen saç kök derinliği, saç kalınlığı gibi değişkenler Dhi yöntemi ile saç ekimi yapılmamasına neden olabilir.

Doğru Yöntem

Saç köklerine ulaşmak için kullanılan iğneler herkese uygun olmayabilir. Bu yöntemin kullanıldığı ilk dönemlerde iğnelerin kıvırcık ve dalgalı saçlar için uygun olmadığı tespit edilmiştir. Ancak yeni Choi iğnelerinin geliştirilmesi ve gelecekte yöntemin daha işlevsel hale gelmesi sayesinde çoğu zaman tüm saç tiplerine uygulanabilmektedir.

Bu ekim tekniğinde saç kökleri direkt olarak ekildiği için işlemin çok hassas bir şekilde yapılması gerekir. Uygulamayı yapacak doktorun alanında uzman olması çok önemlidir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hem saç ekimi operasyonunu verimli bir şekilde gerçekleştirmek hem de iyileşme sürecini hızlandırmak için operasyon öncesi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Operasyon sırasında ve sonrasında; Rahatlamak için hafif öğünler tüketilmesi ve midenin tok olması tavsiye edilir.

İlaç Kullanımı: Saç ekiminden önce herhangi bir komplikasyon oluşmaması için kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar en az bir hafta önceden kesilmelidir. Ameliyat sırasında kanama riskini azaltmak için doktorunuza danışarak bu ilaçlara belirli bir süre ara vermelisiniz.

Beslenme: Kan akışını da etkilediği için operasyondan bir hafta önce yeşil çay gibi kan sulandırıcılar tüketilmemelidir. Saç ekiminden önce kafein ve türevlerini içeren içeceklerin kesilmesi daha sağlıklı bir operasyon sağlayacaktır.

Alkol ve Sigara: İyileşme sürecini doğrudan etkileyen alkol ve sigaralar operasyondan bir hafta önce kesilmelidir. Sigara durdurulamıyorsa azaltmak iyileşme sürecinin çok daha hızlı tamamlanmasını sağlayacaktır.

Doğal sonuçlar: Ekilen bölgede sık aralıklarla çalışmak mümkün olduğundan daha gür ve doğal görünümlü saçlar elde edilir.

Saç ürünleri: Saç bakım ürünleri, losyonlar, spreyler ve kremler saç ekimi operasyonunu etkileyebilir. Bu nedenle operasyondan en az bir ay önce bu tür ürünleri kullanmayı bırakmalısınız.

Saç ekimi sırasında: Saç ekimi işlemi sırasında herhangi bir yatıştırıcı veya bölgesel uyuşturma işlemi yapılabilir. Bu tür işlemlerden sonra araç kullanılması tavsiye edilmez. Bu nedenle işlem sonrasında size eşlik edebilecek biri ile gelmeniz gerekebilir.

Saç ekimi sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uyar ve gerekli bakımı doğru bir şekilde yaparsanız, hızlı ve kolay bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uyar ve gerekli uyarılara dikkat ederseniz saçlarınız çok kısa sürede doğal görünümüne kavuşacaktır.

Dhi Saç Ekimi Avantajları (2)

Dhi Saç Ekimi Sonrası

İşlem tamamlandıktan sonra ilk gün saç kökleri ile ilgili gerekli kontroller yapılır. Kontroller sonucunda herhangi bir sorun gözlenmezse ekimden sonraki ikinci günden itibaren yıkama yapılabilir. Yaklaşık bir hafta ile 10 gün arasında bir süre yıkandıktan sonra kişi normal yaşantısına dönebilir.

Saç ekimi sonrası yapılacak bakım kişinin saç köklerinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak bu yöntemin kullanıldığı saç ekiminde genellikle iyileşme sürecinin hızlı olduğu gözlenir.

Dhi Saç Ekimi ile Fue Arasındaki Fark Nedir?
Dhi saç ekimi operasyonlarında operatörün çok daha dar alanlara ekim yapması mümkündür. Saç kökü doğrudan transfer edildiğinden hem daha sık hem de daha dar alanlarda doğal bir görünüm elde edilebilir.
Bu yöntemde saçların tıraş edilmesine gerek yoktur. İstenirse tıraşsız ekim yapılabilir.
Dhi saç ekiminde hastaların çok daha hızlı iyileştiği ve böylece günlük yaşamlarına daha hızlı devam ettiği görülmektedir.
Saç ekimi için kesi alanı minimumda tutulur. Bu sayede kanama riski çok düşüktür. Doğru yapılırsa Fue yöntemine göre çok daha avantajlıdır.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi sırasında herkese aynı fiyatı vermek mümkün değildir. Öncelikle saç ekiminde kullanılacak kök sayısı belirlenir. Farklı greft sayıları nedeniyle bölgesel ekimlerde daha düşük maliyetler görülebilir.

Ekim yapılacak alanın yoğunluğu da fiyatın belirlenmesinde önemli bir etkendir. Doğal bir görünüm sağlamak için daha yoğun saç kökü transferi gerekiyorsa artık fiyatı görülebilir.

En doğru saç ekimi fiyatlarını belirlemek için öncelikle saç yapınız ve ekim yapılacak bölge incelenmelidir. Bu inceleme sonucunda gerekli işlemler hesaplanır ve fiyat doğru bir şekilde belirlenir.

Dhi saç ekimi hakkında sıkça sorulan sorular

Dhi Saç Ekimi Nedir?
Direkt saç ekimi anlamına gelen Dhi saç ekimi yöntemi diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç vermektedir.

Dhi saç ekimi nasıl yapılır?
DHI yöntemi ile saç ekimi yapılırken öncelikle kişinin vücudunda saç köklerinin alınacağı bölge belirlenir. Donör adı verilen bu bölgeden özel cihazlar kullanılarak saç kökleri alınır ve istenilen noktaya nakledilir.

Dhi saç ekiminin avantajları nelerdir?
Dhi saç ekimi diğer ekim yöntemlerine göre birçok avantaja sahiptir. Kökler çok uzun süre beklemediği, kök kaybı minimum olduğu, daha gür ve doğal sonuçlar alındığı için bölgesel ekime uygun bir yöntemdir, tıraşsız ekim yapılabilir, iyileşme süreci daha hızlıdır.

Dhi saç ekimi fiyatları nelerdir?
Dhi saç ekimi fiyatları ekim yapılacak alana, kullanılacak greft sayısına ve kullanılacak malzemelere göre değişmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir fiyat için öncelikle bir uzman tarafından konsültasyon yapılmalıdır.

Dhi saç ekimi kimler için uygundur?
Dhi saç ekimi yönteminin kimler için uygun olup olmadığına ön muayene sonucunda karar verilir. Saç yapısının doktor kontrolü ve muayenesi ile kişiler için hangisinin doğru yöntem olduğuna karar verilebilir.

Dhi saç ekimi avantajları için Meditürk!

Dhi saç ekimi avantajları ile ilgili bu yazıdan sonra ücretsiz saç analizi için Meditürk’e WhatsApp butonu üzerinden veya doğrudan arayarak ulaşabilirsiniz!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021