Choi Saç Ekimi Nedir?

Choi-Sac-Ekimi.jpg

Choi Saç Ekimi Nedir?

Choi saç ekimi tekniği, tükenmez kaleme benzer bir cihazdır ve dışı teflondan yapılmış bir muhafazaya sahiptir. En uç kısmında saç köklerinin yerleştirildiği iğne uçları bulunur. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan ise kanalların toplu olarak açılmamasıdır. Bu yöntem ile kanal açılırken aynı anda bölgeye saç kökü eklenir.

Choi Saç Ekimi Adımları

Sürecin iki aşaması vardır.

  1. Saç Köklerini Kaleme Yerleştirme:Saç kökleri iğne uçlarına tek tek yerleştirilir. Bu işlemde saç köklerine dokunulmaz. Köklerin üst kısımlarından tutularak iğne uçlarının içine yerleştirilir.
  2. İğneye Yerleştirilen Saç Köklerinin Ekilmesi: İğne ucuna yerleştirilen saç kökleri, saçın ekileceği bölgeye doğru açıyla getirilir. İğne ucu cildi deler. Kalemin üstündeki noktaya basın. İğnenin ucuna itilen saç kökü saç olmayan bölgeye yerleştirilir. Aynı zamanda iğne ucu yay sistemi ile deriden dışarı çıkar. Saç ekimi bu şekilde yapılır.

Choi saç ekimi doğru uygulandığında çok iyi sonuçlar vermektedir. Ancak uygulama titizlik gerektiren bir konu olduğu için uygulamayı yapan kişinin alanında uzman ve deneyimli olması çok önemlidir. Bu nedenle choi saç ekimi maliyeti diğer yöntemlere göre değişiklik gösterebilir.

Choi Saç Ekimi İçin İpuçları

Bu teknikle başarı için bazı ipuçlarını şu şekilde paylaşabiliriz.

Bunlardan biri iğne ucunun boyutudur. Saç köklerinin yüksekliğine göre saç ekimi öncesi derinlik kontrolü yapılmalıdır. İğne boyutu kıl köküne göre ayarlanmalıdır. Saç ekiminde normalden fazla kanama varsa iğne boyutu fazladır. İğnenin boyu çok kısa olmasına rağmen saç kökleri yeterli derinliğe ekilmez ve saç köklerinin çıkması muhtemeldir. Derinliğe eklenen saç kökleri ya çok geç ve kıvırcıktır ya da hiç değildir.

Saç kökünü deri altına iten telin uzunluğu da dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Filament teflon sarmalın dışında olmamalıdır. Dışarı çıkarsa saçın kök kısmına değil, saç kökünün üst kısmına dokunur ve saç köküne zarar verir. Bu hasarı önlemek için telin dışarıdan görülmemesi gerekir.

İğnenin cilde temas ettiği derinlik de dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. Choi kalemi ciltten 1 mm uzakta tutulmalıdır. Aksi takdirde saç kökü olması gerekenden daha derine yerleştirilir. Saç kökü yerleştirilirken iğne ucunun iyi ayarlanması önemlidir. İğnenin yarık tarafı cilde bakmalıdır.

Bu teknikle saç ekimi yapılırken iğnenin batması sonucu bir basınç oluşur. Bu baskı ile diğer saç kökleri dışarı çıkabilir. Bu durumu önlemek için ekim yapılacak cildin gergin olması gerekir.

Choi Saç Ekimi ve Avantajları

Choi tekniğinin en büyük avantajı mevcut saçlara zarar vermemesidir. Bu teknik, saçlar arasındaki boşluklara odaklanarak daha doğal ve sık saç ekimi gerçekleştirir. İyileşme oranı diğer tekniklere göre daha yüksektir. Kişi en kısa sürede günlük rutinine dönebilir. Kanama diğer yöntemlere göre daha az yaygındır. İnce iğne uçları sayesinde operasyon sonrası iz oluşumu olmaz.

Doğru açı, saçın doğal görünümünü etkileyen faktörlerden biridir. Kalem işlemlerinde açı çok kolay ayarlanabilmektedir. Tıraşsız saç ekimi için ideal bir yöntemdir. Bu sayede saç ekimi yaptırmak isteyen ancak mevcut saçlarını kestirmek istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Traşsız saç ekimi genellikle kadınlarda tercih edildiğinden en iyi yöntemdir.

Kaş ve sakal ekimi için idealdir. Choi saç ekimi yöntemi seyrek saçlara sahip olan kişilerin saçlarının arasına rahatlıkla uygulanabilir. Meditürk Klinik her türlü saç ekimi yöntemini büyük bir başarıyla gerçekleştirirken saç greftlerinizin %80 ve üzerinin sağ kalımını garantilemektedir. En iyi uygulamalar için hemen merkezimize aşağıdaki WhatsApp düğmesi üzerinden ulaşın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021