Ankara Saç Ekim Kliniği

Ankara Saç Ekim Kliniği

En İyi Ankara Saç Ekim Kliniği ile ilgili merak edilenler…

Saç ekimi uygulamaları ülkemizde hız kaybetmeden devam ediyor. Ancak bu süreçte başarılı saç ekimi sonuçları ulaşmak için, doğru saç ekim kliniğini seçmek en önemli unsur. Saç ekimi kliniğini seçerken bilmemiz gerekenler nelerdir?

İstanbul Saç Ektirme Fiyatları (3) İstanbul Saç Ektirme Fiyatları (1)

Saç Ekiminde Öne Çıkan Unsurlar Neler?

Saç ekimi, plastik veya dermatoloji uzmanı cerrahların saçı, başın ihtiyaç duyulan bölgesine taşıma işlemidir. Cerrah genellikle saçları başın arkasından veya yanından başın ön veya üst kısmına taşır.

Saç ekimi yaptırmak görünümünüzü ve özgüveninizi artırır. Saç ekiminin en büyük faydalarından biri, dış görünüşünüzle ilgili güvensizliğinizi azaltmaya yardımcı olabilmesi ve saçın doğal görünümünü korumasıdır.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

  • Erkek tipi kellik problemi olanlar
  • Saçları incelen kadınlar
  • Yanık veya kafa derisi yaralanmasından dolayı saçlarını kaybedenler

Saç Ekimi Kimler için Uygun Değil?

  • Saç ekimi için yeterli “donör” saç teli olmayanlar
  • Bir yaralanma veya ameliyattan sonra keloid yara izleri olanlar
  • Saç dökülmesi kemoterapi gibi ilaçlara bağlı olan kişiler

En seçkin hizmeti sunan Ankara Saç Ekim Kliniği olarak, Meditürk özgüveninizi geri kazanmanızı sağlıyor. Size en uygun olan yöntemleri belirleyerek işe başlıyoruz. Kafa derinizi iyice temizledikten sonra, cerrah küçük bir iğneyle başınızın bir bölgesini lokal anestezi ile uyuşturur. Ekim için gerekli olan folikülleri elde etmek üzere, iki ana teknik kullanılır: FUT ve FUE.

Foliküler ünite transplantasyonu (FUT): Cerrah, başın arkasından bir şerit saçlı deriyi alır ve küçük bölümlere ayırır. Bu bölümler, doğal görünümlü saç büyümesine yardımcı olacaktır.

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE): Saç folikülleri, yüzlerce küçük insizyon yoluyla doğrudan başın arkasından alınır. Cerrah, saç foliküllerini yavaşça deliklere yerleştirir. Bu tedavi sırasında, cerrah yüzlerce hatta binlerce saç folikülü ekebilir. İşlem sırasında greft, gazlı bez ve bandajlar kullanılır. Bir saç ekimi seansı en az dört saat sürer. Dikişleriniz, işlemden yaklaşık 10 gün sonra çıkarılacaktır. Arzu ettiğiniz görüntüye ulamak için, üç veya dört seansa ihtiyacınız olabilir. Seanslar, her ekim işleminden sonra tamamen iyileşmeyi sağlamak için birkaç ay arayla gerçekleşir.

İşlem Sonrasında Bizleri Neleri Bekler?

Saç ekimi işlemi sonrasında, Meditürk sizlere desteğine aralıksız devam eder. Uzman desteğimiz sayesinde, işlemden sadece birkaç gün sonra rutin hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ekilen saçların işlemden iki ila üç hafta sonra dökülmesi normaldir. Dökülen saçlar, yeni saç oluşumunu sağlar. Çoğu insan, saç ekiminden 8 ila 12 ay sonra yeni saçlarının çıktığını ve uzadığını görecektir. Saç uzamasına yardımcı olmak için minoksidil (Rogaine) veya finasterid (Propecia) desteği verilebilir. Bu ilaçlar ayrıca gelecekteki saç dökülmesini yavaşlatmaya veya durdurmaya yardımcı olur.

Meditürk uzmanlığında ekilen saçlarınız, süreç içinde tipik olarak uzamaya devam eder. Foliküller saç dökülmesinin oluşmayacağı bölgelerden alındığı için, ekilen saçlar genellikle kalıcıdır. Kafa derisi esnekliği, saç kalitesi gibi unsurlara bağlı olarak saç yoğunluğu değişkenlik gösterir. Detaylı analiz için, Meditürk uzmanlarımızla iletişime geçin.

Ankara Saç Ekim Kliniği Denince Meditürk!

Meditürk, profesyonel ekibiyle Ankara Saç Ekim Kliniği dendiğinde en güvenilir seçenek. Uzmanlığı ve zengin tecrübesiyle adından sıkça bahsettiren Yeliz Damar tarafından kurulan Meditürk, en doğru yöntemlerle saç ekimi işleminizi başarıyla gerçekleştiriyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021