Protez Diş


Diş protezi, eksik bir dişin yerini alan veya diş kusurlarını kapatan bir diş uygulamasıdır. Bunlar implantlar, kronlar, köprüleri gibi çözümleredir. Takma dişler kaplanabilir. Bazıları çıkarılabilirken, bazıları ağzınıza kalıcı olarak sabitlenebilir. Bir protezden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, diş hekiminiz veya protez uzmanınız diş ihtiyaçlarınız için en etkili seçeneği açıklayabilir.

Diş Protezi Nasıl Yapılır?

Diş protezi yapmak için diş hekiminiz dişlerinizi ve ağız boşluğunuzu kapsamlı bir şekilde değerlendirecek ve diş protezi için kullanılan dişlerin diş röntgenini çekecektir. Bu, diş hekiminizin kalan dişleri destekleyen, normal şekilde yemek yemenizi ve konuşmanızı sağlayan ve harika görünen bir protez sağlamasına olanak tanır. Bir sonraki adımda, diş hekimi genellikle sizden bir kalıba sokmanızı isteyerek mevcut dişlerin bir ölçüsünü alır. Daha sonra kalıbı diş laboratuvarına gönderirler. Diş Hekimliği Kararlarına göre diş protezleri porselen, kompozit reçine, akrilik ve zirkonya gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir.

Uygulama yapıldıktan sonra, yerleştirme prosedürü hangi diş protezini aldığınıza bağlıdır. İmplantları yerleştirmek için diş hekiminizin kemiğinize cerrahi olarak bir titanyum fikstür (direk) yerleştirmesi ve ardından implantın doğru şekilde yerleştirildiğinden ve kemiğe sabitlendiğinden emin olmak için protezi yerleştirmeden önce birkaç ay beklemeniz gerekir. Bir kuron, köprü veya kaplama alıyorsanız, diş hekiminiz proteze hazırlamak için diş yüzeyinin bir kısmını çıkarabilir veya aşındırabilir. Protezlerin ağzınıza tam ve rahat bir şekilde oturduğundan emin olmak için kontrol edilmesi gerekir.

Diş protezleri, eksik dişlerin yerine konarak veya rengi bozulmuş veya hasar görmüş dişlerin daha çekici görünmesini sağlayarak hastaların kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olabilir.

Bir protezin diş probleminize çözüm olabileceğini düşünüyorsanız, iyileştirme seçeneklerinizi görüşmek üzere hemen Meditürk uzmanınızla randevu alın!

ColagateESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021