5000 Greft Saç Ekimi Ne Kadar?

5000-greft-sac-ekimi-ne-kadar.jpg

5000 greft saç ekimi ne kadar şeklinde sorular ortalamanın üstünde greft sayısına göre hareket eden hastalar tarafından çokça sorulabiliyor. Bu yazımızda tedavi planlaması amacıyla neden Meditürk’ü seçmeniz gerektiğini vurglulamayı arzuladık.

Saçlarımızın fiziksel ve psikolojik sağlığımızı temsil ettiği için görünüşümüzü önemli bir öncelik olarak sayıyoruz. Saçlar, bu bakımdan özsaygımız açısından önemli bir rol oynayabiliyor. Saç ekimi, bu sorundan mustarip olan bireylere görünümlerini geri kazandırma konusunda yararlı bir çözüm olarak sunuluyor. Türkiye’deki tipik saç ekimi ameliyatlarında da 5000 greft saç ekimi ne kadar en çok merak edilen konulardan biri oluyor. 5000 greft saç ekimi daha yoğun seyreklik arz eden bölgelerde karşımıza çıkıyor.

Öncelikle saç ekimi nedir?

Saç ekimi, kafadaki saçın yoğun bulunduğu bölgeden alınan saç foliküllerinin ihtiyaç duyulan saçsız veya seyrek bölgeye taşınması işidir. Saç uzmanınız ekim işlemi sırasında önce kafa derinizi temizler ve ardından başınızın arkasını uyuşturmak için ilaç enjekte eder. Daha sonra kafadaki en verimli bölgelerinden dökülmeye dayanıklı saçları çıkararak ihtiyaç duyulan bölgelere eker. Duruma bağlı olarak, doktor nakil için foliküler ünite şerit cerrahisi (FUT), foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE saç ekimi) veya Doğrudan Saç Ekimi (yani DHİ saç ekimi) seçecektir.

Saç Ekim Fiyatları (1)Saç Ekimi Sonrası Süreç 1

5000 greft, kaç saçtan oluşur?

5000 greft ile ulaşılabilecek saç miktarı her hasta için bireyseldir. Tek bir greft 1 ila 5 saçtan oluşabilmektedir. Toplam greft/saç sayısı, saçsız bölgelerin eski haline getirilmesi için önemlidir. Daha büyük oran, daha fazla geri yüklenebilir. Bu da ortalama 10.000 ila 15.000 adet bir saç adedi demektir.

5000 greft tek seansda ekilebilir mi?

Birçok hasta operasyonun 1 günde tamamlanmasını ister. Ancak 5000 greft tek seans için çok büyük bir rakamdır. Günde 5000 greftin alınıp ekimi için gereken süre en az 12-15 saattir. Greftler ne kadar erken ekilirse başarı oranı o kadar yüksek olur. Uzun prosedür, sağlık personeli ve hasta için de yorucudur. Bu nedenle ameliyatı en az iki güne bölmek daha iyidir. 5000 greft ekimi için ideal süre 2-3 gün olacaktır.

Saç ekimi için uygunsanız ekilecek greft sayısına doktor muayenesinden sonra karar verilir. Doktorunuz 5000 grefte ihtiyacınız olduğu sonucuna varabilir. Saç ekimi riskleri greft sayısı ile artar. Ancak Yeliz Damar koordinatörlüğünde yapılan bir planlama ile içiniz rahat olsun!

Bu greft sayısı için adaylar

İdeal olarak, saç dökülmesi veya kellik sorunuyla karşı karşıya olan herhangi bir kişi saç ekimi yaptırabilir. Ancak bu önemli bir belirginlikte saç seyrelmesi söz konusuysa 5000 greft saç ekimi ne kadar şeklinde sorular sorulurken şu kişilerin bu greft sayısıyla ekim işlemi için aday olabileceği unutulmamalıdır:

 • Geniş bir alanda kellik yaşayan erkekler
 • Saç seyrelmesi sorunu olan kadınlar
 • Yanık veya kafa derisi yaralanması nedeniyle saçını kaybeden kişiler

5000 greft saç ekimi ne kadar?

Doktora gittikten sonra 5000 greftlik FUE ekimine ihtiyacınız olup olmadığına karar verecektir. 5000 greft saç ekimi, tüm kel kafa derisini (ön ve arka) uygun yoğunlukta kaplamak anlamına gelir. Meditürk Klinik olarak, 5000 greft saç ekimi gerektirme aşamasına gelmeden bu hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca 5000 greftlik bir saç ekimi birden fazla seans gerektirebilir.  Türkiye’de hastaların 5000 greft saç ekimi ne kadar şeklinde bir soru sorması doğaldır; ancak fiyatı 10.000 TL civarında olabilen bu ameliyatın bütçesi daha aşağıda ve daha yukarıda da çıkabilir. O yüzden aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır.

Saç Dökülmesi, Covid-19 Döneminde Arttı Mı?

5000 greft saç ekimi fiyatı ve etkili faktörler

Çoğu durumda bu saç ekiminin maliyeti 3000 veya 4000 greft saç ekiminden çok daha yüksek olmayacaktır. Bazı kliniklerde 4000 greft saç ekiminin maliyeti 5000 greft saç ekimine eşdeğerdir. Ancak her hasta için bu kadar geft ekimi uygun değildir. Hastanın saç ekimine uygun olması için sağlık durumunun iyi olması gerekir. Ayrıca saç ekiminin yapılacağı donör bölge de kalın olmalıdır. Türkiye’de son 5000 greft saç ekimi ne kadar sorusu şunlara bağlıdır:

 • Gerçekleşen saç ekiminin kapsamı
 • Cerrahın seçtiği cerrahi teknik
 • Cerrahın tecrübesi
 • Bölgedeki cerrahların mevcudiyeti

Meditürk Klinik, güvenliğinizden ödün vermeden uygun bir maliyetle saç ekimi prosedürleri sağlar.

FUE Saç Ekimi

Saç ekimi sonrası için bazı ipuçları

Saç ekimi ameliyatından sonra kişisel bakım için bazı ipuçlarından bahsetmek gerekirse şunlar karşımıza çıkar.

 • Ameliyattan sonraki gün saçınızı yıkamayın. Ameliyattan birkaç gün sonra saçınızı yıkayın. Ayrıca ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta sadece hafif şampuanlar kullanın. Hangi şampuanları kullanmanız gerektiğini doktorunuzla teyit edebilirsiniz.
 • 3 haftaya kadar tarağı fırçalamayın veya saçınıza bastırmayın.
 • Ameliyattan 3 gün sonra normal aktivitelerinize devam edebilir ve işinize dönebilirsiniz.
 • Doktorunuz bunu yapmanın uygun olduğunu onaylayana kadar kazak ceketler, kapüşonlular veya şapkalar giymeyin.
 • Bir hafta boyunca egzersiz yapmaktan kaçının.

5000 greftlik saç ekimi sırasında ekilen saçların doğal saça uyum sağlaması birkaç ayı bulabilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası 2022 En İyi Saç Ekim Merkezi 4

Neden saç ekimi yaptırmalısınız?

Kelliğin birkaç olumsuz sonucu vardır. Saç dökülmesi nedeniyle kişinin mesleki ve özel hayatı etkilenebilir. Profesyonel aşamada, müşterileriniz ve arkadaşlarınız neden erken yaşta saçlarınızı kaybettiğinizi merak edebilir. Saç dökülmesine rağmen kendinizle barışıksanız hiçbir sorun yoktur. Ancak kendinize olan güveniniz etkilenmeye başlamışsa önüne geçmek için saç dökülmenize kalıcı çözümler aramalısınız. Saç ekimi başarılı sonuçlar ortaya konulursa saçlarınızı geri kazanmanıza yardımcı olur. Daha genç göründüğünüz gibi bunu hissedersiniz de.

5000 greft saç ekimi fiyatı için neden Meditürk Klinik?

Meditürk Klinik hastalarına Türkiye’de saç ekimi öncesi ve sonrası bakıma kadar her şey dahil saç ekimi paketleri sunmaktadır. Ücretsiz saç analizi ile başlattığımız süreci uygulamalarla ve sıkı takiple devam ettiriyoruz. Saç ekimi sektöründe 15 yılı aşkın tecrübesiyle öne çıkan Yeliz Damar önderliğinde çalışan cerrah ve sağlık ekibimiz, cazip 5000 greft saç ekim fiyatı ile sizi sağlıklı saçlara kavuşturmaya hazır. Alanımızda choi kalep gibi en yeni ekipmanları kullanarak yüksek kalitede saç ekimi için çalışıyoruz.

Küçük çaplı saç ekimi uygulamalarından başlayarak 5000 greft saç ne kadar gibi sorularınzı cevaplayan Meditürk Klinik, kampanyalı seçeneklerle daha büyük saç sorunlarına da çözüm sunabiliyor. Saç ekiminin insanların doğal olarak dökülen saçlarını geri kazanmalarına nasıl yardımcı olduğu hakkında bir fikir edinmek için Meditürk Klinik’in fotoğraflarını inceleyin ve ilgili hastalarla mutlaka görüşün; saç seyrelmesi sorunlarınızı şeffaf bir şekilde ele alıyor ve ihtiyacınıza en uygun çözümleri sunuyoruz!

5000 greft saç ekimi için ücretsiz saç analizi ve en iyi hizmeti almak üzere form üzerinden veya aşağıdaki WhatsApp butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Meditürk’ün yer aldığı kaynaklar:

Haberts

Beyaz Gündem

Yeni Söz


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021