4000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Greft-Nedir.jpg

4000 greft saç ekimi fiyatı için en iyi teklifleri sunan Meditürk ücretsiz saç analizi dahil birçok ek hizmetle ön plana çıkıyor!

4000 greft saç ekimi fiyatı 5000 greft ile birlikte en çok merak edilen saç ekim fiyatları arasındadır. Biz de greft konusundaki şeffaf yönlendirmelere ek olarak saç ekimi before after fotoları ve faydalı bilgilerle en uygun tavsiyelerle planlama yapıyoruz.

istanbulun en iyi saç ekim merkezi (4) istanbulun en iyi saç ekim merkezi Meditürk

Saç ekimi için greftin önemi

İster FUE saç ekimi, ister DHİ saç ekimi olsun birçok hasta için greft sayısı tek kriter olmamalıdır. Saç dökülmesi genellikle saç çizgisini veya kafa derisinin üst katmanını etkiler. Doğru greft analizi, mevcut saçınızın yoğunluğunu, dolgunluğunu veya hatlarını yeniden oluşturmak istediğiniz yeri tayit etmenize olanak tanır. Örneğin, saç çizgisinin yeniden yapılandırılmasına veya kulak çevresindeki yoğunluğun veya görünümünün iyileştirilmesine odaklanmak isteyebilirsiniz. Aşağıdaki resimler, bir hastanın kafasındaki saç miktarını derecelendirmek için saç ekiminde yaygın olarak kullanılan Norwood Ölçeği açısından elverişli sonuçlar ortaya koymaktadır.

Kaç saç ekimi greftine ihtiyacım olacak?

Çoğu hast kaç tane grefte ihtiyacını tespit edemez; çünkü doğru cevap herkes için her zaman aynı değildir. Muhtemelen kaç tane grefte ihtiyacınız olacağını tahmin etmenize yardımcı olması için yumruk büyüklüğündeki saç dökülmesi alanının saç tipinize bağlı olarak doldurulması için 1.200-1.500 saç nakli grefti gerektirir.

Donör alanı sınırsız bir kaynak değildir; bu nedenle bu alandaki saç yoğunluğunu ne kadar iyi incelersek o kadar sağlıklı bir ekim süreci yürütülebilir. Bu yüzden planlamanın ve tasarlamanın öneminde ısrar ediyoruz.

Yine de sağlıklı bir saç analizi başarılı saç ekimi sonuçları açısınan elzemdir. Saç analizini yapan doktorun aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı dış sorunları da dikkate alması gerekir:

Greft ve saç analizi

  • Tanı amaçlı bir hastanın klinik öyküsü.
  • Aile sağlık kayıtları.
  • Spor.
  • Beslenme.
  • Sigara ve alkolizm gibi sağlıksız alışkanlıklar.
  • Psikolojik ve duygusal durum.

Saç ekimi için kaç seans gerekir?

Seans sayısı, tedavi edilecek alıcı alana bağlı olacaktır. Alopesi evresi çok ileri düzeyde değilse daha az ameliyata ihtiyacımız olacaktır. Lokal anestezi altında ve saç kesiminin ardından donör alandan foliküler üniteleri çıkaracağımız ve bunları tedavi edilecek alana yerleştireceğimiz minimal invaziv bir ameliyattır.

Saç ekimi ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyat, nakledilecek foliküler ünitelere bağlı olarak 2-8 saat arasında sürebilir. Alanların çok büyük olduğu durumlarda ise iki gün içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Cilt tarafından neredeyse algılanamayan çok küçük kalibreli iğnelerle tedavi edilecek alana doğrudan enjekte edilir ve invaziv değildir.

Greft başına saç ekimi maliyeti ne kadardır?

Saç ekimi için gerçekçi bir aday olup olmadığınızı değerlendirmek için greft hesaplaması yönlendiricidir; ancak tek başına bir kriter değildir. 4000 greft saç ekimi fiyatı hesaplamasında greft başına fiyatlar 2-4 TL arasında değişse bile hastanın FUE saç ekimi, DHİ saç ekimi gibi operasyonlardan hangisine gireceği de bir maliyet faktörüdür. Greft hesaplamasının yalnızca bir tahmin olduğunu ve daha doğru sonuçların saçınızın özelliklerine ve kafa boyutunuza bağlı olacağını unutmamak önemlidir. Uygun olabileceğiniz tedavi türü de saç tipinize ve saç ekim uzmanının görüşüne bağlı olacaktır ve bu da saç ekiminin maliyetini etkileyebilir.

Meditürk Klinik olarak, tüm hastalara uygunlukları hakkında doğru ve yararlı bilgiler sağlamayı önceliğimiz olarak görüyoruz. Tüm hastaların bir prosedüre başlamadan önce rahat ve bilgili olmalarını istiyoruz. Greft hesabı bir fikir verebilir; ancak istediğiniz görünümü, ne elde etmek istediğinizi, neye uygun olduğunuzu ve saç ekimi maliyetlerinin ne kadar olduğunu tartışmanın en iyi yolu konsültasyon için bizimle iletişime geçmeniz!

Saç ekimi öncesi ve sonrası greftler nasıl görünür?

Tıbbi ve/veya kişisel geçmişi bilmek için önceden tıbbi ve analitik bir değerlendirme gereklidir. Ardından, saç büyüme döngüleri hesaba katılmalıdır: ilk üç ay boyunca, nakil sonrası bir “şok aşaması” nedeniyle dökülme normaldir. Aşılı saçların bakımı için tıbbi tavsiyelere uyduğumuz sürece sonuçlar dokuz ay sonra görülmeye başlar. Günde ortalama 100.000 saç telimizin 100’ünü kaybedebiliriz. Saçları sonsuza kadar kurtarmanın tek bir yolu olsa da ekim her durumda mümkün değildir. Bu nedenle, bir uzmana danışmak en iyisidir.

4000 Greft Saç Ekimi Fiyatı İçin Meditürk

Yeliz Damar öncülüğünde hizmet sunan saç ekim kliniği Meditürk’te deneyimli cerrahlarımızdan birini görmek için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 4000 greft saç ekimi fiyatı hakkında daha fazla bilgi veya tedavi planı oluşturmaya başlamak için  hemen ekibimizle iletişime geçin!

Referans: ISHRS forumESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021