3000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

3000-Greft-Sac-Ekimi-Fiyati.jpg

3000 Greft Saç Ekimi Fiyatı ve Grefte İlişkin Bilgiler

3000 greft saç ekimi fiyatı, saç ekimi yaptırmak isteyenlerin kıyaslama açısından en çok sorguladığı konulardan biri olabiliyor.

Saç ektirmek isterseniz “greft” kelimesi başlangıç noktalarından biri olabiliyor. Bir saç ekimi işleminin gerçekleşebilmesi için bir seansta uygulanabilen ortalama saç grefti sayısı 3000’dir diyebiliriz. Tabi ki bu greft ihtiyacınıza göre değişebilecek ve uzman becerisine bağlı bir durumdur. Bu yazıda 3000 greft saç ekimi fiyatı ile ilgili faktörleri sizin için derledik. Grefte ve saç ekiminin merkezindeki greft sayısına göre değişen fiyat tablolarını daha net yorumlayabilirsiniz.

Kaç Saç Ekimine İhtiyacım Var?

Genel olarak, yoğun hacimli saçlara yeniden kavuşmak için tek bir saç ekimi yeterliyken bazı istisnai durumlarda birden fazla işlem veya rötuş gerekebilir. Saç ekimi işlemleri denilince asıl soru kaç işlem olduğu değil, toplamda kaç tane greft alınabileceğidir. Bir seansta maksimum yaklaşık 6.000 ila 7.000 grefte kadar implante etmek mümkündür. Cerrahınız orijinal greftleri uygularken daha sonra ne tür müdahaleler gerekeceğini önceden tahmin edecektir. Donör bölgenin iyi olduğu durumlarda ekim işlemi 2 veya 3 seans yenilenebilecektir.

Bir örnek, 20’li yaşlarının sonlarında bir erkek olabilir. Saç dökülmesi modelleri yaşla birlikte gelişir. Bu nedenle alopesi ilerlemesinin yaşanması alışılmadık bir durum değildir.  Hasta prosedürden sonra saçlarına bakım yapmaya devam etmelidir. Yetkili cerrahlar, ilk prosedürü uyguladıklarında alopesinin ilerlemesini tahmin eder. Bu gibi durumlarda, cerrah kel “olabilecek” alanları aşılayabilir.

Greftlerin Dağılımı

Bir cerrahın greftleri nasıl dağıttığı, saç ekiminin başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Cerrah, hangi alanların aşılamaya ihtiyaç duyduğunu anlamalıdır. Başın tüm bölgeleri aynı cerrahi odak gerektirmez. Bazı alanlar daha önemli müdahale gerektirebilirken, diğerleri gerektirmez. Ek olarak, doğal görünümlü bir saç oluşturmanın bir yolu olarak greftler rastgele dağıtılmalıdır. Hastanın hedefi, doğal saç çizgisiyle uyumlu, daha kalın görünen bir saçtır. 

Kaç Tane Saç Ekimi Doğal, Yoğun Bir Görünüm Verir?

Asıl çıkış noktası 3000 greft saç ekimi fiyatı değil ihtiyaç duyulan greft sayısı olmalıdır; çoğu zaman tek bir greft, hastanın istediği saç yoğunluğunun artmasını sağlar. Bir hastanın agresif bir saçsızlık modeli varsa, bir takip prosedürü gerekebilir. Bir hasta, ilk ameliyatın iyileşmesine izin vermek için bir takip prosedüründen önce en az birkaç ay bekleyecektir. 

Tek Seansta Kaç Saç Grefti Ekilebilir?

Tek seansta cerrah tarafından 3000’e kadar greft yapılabilir. Ortalama olarak bir seansta 3000-4000 greft kullanılabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yaklaşık 6.000 saç teli anlamına gelir. Bu tür sınırlamalarla greftlerin iyileşmesine imkan tanınır. 

Gerekli Greft Sayısını Uzmanımızla Birlikte Kararlaştıracaksınız

Tüm saç ekimi tekniklerinde olduğu gibi maliyeti etkileyen en önemli faktörlerden biri ekilecek greft sayısıdır. Çünkü işlemin boyutu greft sayısına göre değişiklik gösterecektir. Ekilecek saç kökü sayısı ne kadar fazlaysa ödenecek miktar da o kadar yüksek olacaktır.

DHI tekniğinde tek seansta 4.000-4500 civarında greft ekilebilmesi, ekilecek greft sayısını daha da önemli hale getirmiştir. Kaç greft gerekliliğine dair sorularınızın yanıtları için öncelikle uzmanımızla bir konsültasyon gerçekleştirmelisiniz. Saç ekim maliyetleri greft sayısına göre değişiklik gösterecektir; ancak garantili saç ekimi rahatlığı sunan Meditürk’ten randevu almayı unutmayın. Sağlıkla kalın!ESTETİK, SAÇ, DİŞ

ESTETİK, SAÇ, DİŞ
0532 155 01 76

SAĞLIK SORUNLARINIZI 7/24 PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Acil bir tıbbi ihtiyacınız varsa şimdi bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve size tıbbi yardım sağlayalım.
Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021Telif hakları Meditürk ve Zenline‘a aittir. © 2021